Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів конкуренція між Apple Silicon та AMD Ryzen стає дедалі цікавішою. Apple M4 Pro (12-Core) – це новітній чип, представлений у жовтні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 7745HX вийшов на початку 2023 року й встиг зарекомендувати себе в ігрових та робочих ноутбуках. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) випереджає AMD Ryzen 7 7745HX за більшістю показників: однопотокова продуктивність на 32% вища в Geekbench 6, а багатопотокова – майже на 47%. Він також демонструє кращі результати в компіляції, обробці зображень та веб-браузингу. Однак Ryzen 7 7745HX має вищий показник Passmark у багатоядерному режимі (32729 проти 20093), що може свідчити про оптимізацію під певні завдання. Загалом M4 Pro – потужніший та енергоефективніший вибір, але Ryzen залишається гідним конкурентом у своїй ціновій категорії.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: 3846 балів у Geekbench 6 проти 2763 у Ryzen 7 7745HX.
  • У багатоядерному тесті Geekbench 6 M4 Pro набирає 20093 бали, що на 47% більше, ніж 13662 у конкурента.
  • M4 Pro значно швидший у компіляції Clang (162.6 Klines/sec) та стисненні файлів (2080 MB/sec) порівняно з 118.1 Klines/sec та 1360 MB/sec у Ryzen.
  • AMD Ryzen 7 7745HX демонструє вищий результат у Passmark багатоядерному тесті (32729 проти 20093), що може вказувати на кращу оптимізацію під певні робочі навантаження.
  • M4 Pro випереджає Ryzen в обробці зображень (196.9 images/sec проти 88.8) та веб-браузингу (512.7 pages/sec проти 241.9).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 18060

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 64 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 13662

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 4,52 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 45x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 45-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2048 128
TMUs 128 8
ROPs 64 4
Обчислювальні блоки 256 2
TGP 26 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 106.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 64.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 158M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 23.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 387.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 1710 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3948
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 32729

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 7 7745HX?

AMD Ryzen 7 7745HX традиційно сильніший в іграх завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. Однак M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку (63% проти 44% за нашими оцінками), що може бути корисним для легких ігор на macOS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M4 Pro виготовлений за 3-нм техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання в реальних завданнях.

Чи варто вибирати Apple M4 Pro для професійної роботи?

Так, M4 Pro чудово підходить для компіляції коду, обробки фото та відео завдяки високим показникам у Clang, PDF Renderer та Photo processing. Він значно швидший за Ryzen 7 7745HX у цих сценаріях.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

M4 Pro має перевагу в багатопотокових тестах Geekbench (20093 проти 13662), що робить його кращим вибором для одночасної роботи з кількома важкими додатками.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки M4 Pro встановлюється лише в MacBook, а Ryzen 7 7745HX – у ноутбуки на Windows, пряме порівняння ціни ускладнене. M4 Pro зазвичай дорожчий, але пропонує вищу продуктивність у більшості завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.