Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 Pro (12-Core) та AMD Ryzen 7 7840U — це протистояння архітектур двох гігантів. M4 Pro, випущений у жовтні 2024 року, орієнтований на максимальну однопотокову продуктивність та енергоефективність у лінійці Apple. Натомість Ryzen 7 7840U (травень 2023) — це універсальний мобільний чип AMD, який пропонує баланс між обчислювальною потужністю та інтегрованою графікою. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 7840U за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Geekbench 6 він набирає 3846 проти 2482 в одноядерному тесті, а в Cinebench R23 (багатоядерний) — 19691 проти 12883. M4 Pro також демонструє кращі результати в обробці фото, компіляції коду та рендерингу. Однак Ryzen 7 7840U має вищий показник Passmark (багатоядерний) — 24980, що свідчить про його перевагу в деяких синтетичних тестах. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у креативних завданнях — обирайте M4 Pro, для універсального використання з Windows — Ryzen 7 7840U.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro (12-Core) має 95 балів проти 67 у Ryzen 7 7840U, що робить його значно швидшим у повсякденних завданнях та іграх, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Pro отримує 44 бали, а Ryzen 7 7840U — 26, що підтверджується результатами Cinebench R23 (19691 vs 12883) — M4 Pro краще підходить для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro має 63 бали проти 38 у Ryzen 7 7840U, що забезпечує плавнішу роботу з графікою та відео без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M4 Pro (2024) використовує новішу архітектуру, що може дати перевагу в автономності ноутбуків.
  • Дата виходу: M4 Pro вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Ryzen 7 7840U — у травні 2023, тому M4 Pro пропонує свіжіші технології та оптимізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 12883

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 11509

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 4,52 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 45x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 2048 768
TMUs 128 48
ROPs 64 32
Обчислювальні блоки 256 12
TGP 26 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 92.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 52.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 80M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 292 MBytes/sec
Physics Немає даних 1250 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3599
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24980

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Pro (12-Core) чи AMD Ryzen 7 7840U?

Apple M4 Pro (12-Core) має вищу однопотокову продуктивність (95 балів) та кращу інтегровану графіку (63 бали), що робить його кращим вибором для ігор, особливо в macOS. Однак Ryzen 7 7840U може бути кращим у Windows-іграх завдяки сумісності.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 7840U замість Apple M4 Pro для роботи з відео?

Ні, Apple M4 Pro (12-Core) значно швидший: у тесті PDF Renderer він обробляє 506.6 Mpixels/sec проти 324.6 у Ryzen 7 7840U. M4 Pro також краще справляється з фото (196.9 images/sec) та блюром (85.1 images/sec).

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 7 7840U?

Обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 Pro (12-Core) використовує новішу архітектуру (2024 рік), що забезпечує кращу продуктивність на ват. У реальних умовах M4 Pro може забезпечити довшу автономність.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції коду?

Apple M4 Pro (12-Core) значно швидший у компіляції Clang (162.6 Klines/sec проти 98.6 Klines/sec) та обробці тексту (367.4 pages/sec проти 244.9 pages/sec). Для розробників під macOS M4 Pro — кращий вибір.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 7840U у 2024 році, якщо вийшов Apple M4 Pro?

Так, якщо ви використовуєте Windows або Linux та потребуєте універсального процесора з високою багатопотоковою продуктивністю у Passmark (24980). Однак M4 Pro пропонує кращі одноядерні показники та свіжішу архітектуру.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.