Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 7 8700F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагання між ARM-архітектурою Apple та x86 від AMD стає дедалі цікавішим. Apple M4 Pro (12-Core), представлений у жовтні 2024 року, пропонує видатну однопотокову продуктивність та енергоефективність. Його суперник — AMD Ryzen 7 8700F, випущений у травні 2024 року, орієнтований на продуктивні ПК та робочі станції. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) випереджає AMD Ryzen 7 8700F за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3846 проти 2745) та багатопотоковою (20093 проти 14313). Він також демонструє вищу швидкість у реальних завданнях, як-от компіляція коду та обробка фото. Однак Ryzen 7 8700F має кращий показник у Passmark (багатоядерний: 30999 проти 20093), що може бути важливим для специфічних робочих навантажень. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і робота в екосистемі Apple, обирайте M4 Pro. Для гнучкості x86-сумісності та високих багатопотокових завдань — Ryzen 7 8700F.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3846 проти 2745 у Ryzen 7 8700F, що дає перевагу в більшості повсякденних додатків.
  • У багатопотокових тестах Cinebench R23 M4 Pro набирає 19691 бал, тоді як Ryzen — 17626, що свідчить про кращу оптимізацію ARM-архітектури.
  • M4 Pro значно швидше компілює код (162.6 Klines/sec проти 107.4 Klines/sec) та обробляє фото (196.9 images/sec проти 112.9 images/sec).
  • AMD Ryzen 7 8700F випереджає M4 Pro у Passmark (багатоядерний): 30999 проти 20093, що може бути важливим для спеціалізованих обчислювальних завдань.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M4 Pro досягає цього при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1788
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 17626

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 107.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 288.9 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 406.9 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 283.4 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 67.1 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 112.9 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 2745
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 14313

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 14 травня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 4,52 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 45x 41x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 26 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 100.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 62.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 106M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 370.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1682 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3882
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30999

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 8700F
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 7 8700F?

AMD Ryzen 7 8700F має вищий Passmark (одноядерний 3882) і кращу сумісність з іграми на x86, тому він є кращим вибором для ігор. Apple M4 Pro обмежений екосистемою macOS та ARM.

Чи варто вибирати Apple M4 Pro для роботи з відео?

Так, M4 Pro демонструє вищу продуктивність у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 19691) та обробці фото, що робить його чудовим вибором для відеомонтажу в Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають оцінку енергоефективності 100, але Apple M4 Pro споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його більш ефективним для ноутбуків.

Чи підходить AMD Ryzen 7 8700F для серверних завдань?

Так, Ryzen 7 8700F має високий багатопотоковий Passmark (30999), що робить його придатним для серверів та робочих станцій, де потрібна x86-сумісність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Pro має вищу оцінку інтегрованої графіки (63 проти 42), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.