Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 7 9800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів 2024 року з’явилися два потужні гравці: Apple M4 Pro (12-Core) та AMD Ryzen 7 9800X3D. Перший — це флагманський ARM-чіп від Apple, створений для MacBook Pro та Mac mini, з акцентом на енергоефективність та однопотокову швидкість. Другий — найновіший ігровий x86-процесор AMD з технологією 3D V-Cache, який обіцяє рекордну продуктивність у важких завданнях. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6: 3846 проти 3315) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для професійної роботи з фото, відео та вебом. AMD Ryzen 7 9800X3D, своєю чергою, демонструє вищу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (23334 проти 19691) та кращу швидкість рейтрейсингу (29,1 Mpixels/sec), що робить його кращим вибором для ігор та ресурсомістких обчислень. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але вибір залежить від ваших потреб: Mac-екосистема чи ігровий ПК.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro (95 балів) значно швидший за AMD Ryzen 7 9800X3D (84 бали) у Geekbench 6 (3846 проти 3315) та Cinebench R23 (2235 проти 2073).
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 9800X3D випереджає Apple M4 Pro у Cinebench R23 (23334 проти 19691), але поступається у Geekbench 6 (18350 проти 20093).
  • Інтегрована графіка: Apple M4 Pro має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 50), що дає перевагу у фотообробці (196,9 проти 135,2 зображень/сек).
  • Швидкість рейтрейсингу: AMD Ryzen 7 9800X3D швидший у рейтрейсингу (29,1 проти 25,5 Mpixels/sec), що важливо для ігор та 3D-рендерінгу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Apple M4 Pro традиційно ефективніший у Mac-системах, тоді як AMD потребує потужнішого охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 2073
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 23334

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 1730 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 140.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 509 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 337 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 90.4 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 135.2 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 29.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 3315
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 18350

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 31 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 4,52 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 45x 47x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 120 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2048 128
TMUs 128 8
ROPs 64 4
Обчислювальні блоки 256 2
TGP 26 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 9800X3D
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 7 9800X3D?

AMD Ryzen 7 9800X3D краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 23334) та швидшому рейтрейсингу (29,1 Mpixels/sec). Apple M4 Pro слабший у цих аспектах, але має кращу інтегровану графіку для легких ігор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Apple M4 Pro в ARM-архітектурі традиційно споживає менше енергії в Mac-системах, тоді як AMD Ryzen 7 9800X3D потребує потужнішого охолодження.

Чи варто вибирати Apple M4 Pro для професійної роботи?

Так, Apple M4 Pro чудово підходить для професійної роботи з фото (196,9 зображень/сек), відео та вебом завдяки високій однопотоковій продуктивності (95 балів) та швидкій обробці PDF (506,6 Mpixels/сек).

Який процесор краще для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 9800X3D краще справляється з багатозадачністю завдяки вищій багатоядерній продуктивності у Cinebench R23 (23334), що дає перевагу при компіляції коду (140,3 Klines/сек) та архівації (1730 MB/сек).

Який процесор вийшов пізніше?

AMD Ryzen 7 9800X3D вийшов 31 жовтня 2024 року, на два дні пізніше за Apple M4 Pro (29 жовтня 2024). Обидва процесори є новинками 2024 року.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.