Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 9 3900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (12-Core) та AMD Ryzen 9 3900X – це двобій сучасного ARM-чипа від Apple і перевіреного часом 12-ядерного процесора AMD. M4 Pro вийшов у 2024 році, тоді як Ryzen 9 3900X дебютував у 2019-му. Обидва мають по 12 ядер, але архітектурні відмінності та різні сфери застосування роблять вибір неочевидним. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та реальні сценарії, щоб допомогти вам визначитися.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає AMD Ryzen 9 3900X в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 2235 проти 1312) та енергоефективності. Завдяки новітній архітектурі він також швидший у більшості повсякденних сценаріїв: компіляція, обробка фото, рендеринг PDF. Ryzen 9 3900X зберігає конкурентну багатопотокову продуктивність (18682 vs 19691 у Cinebench R23), але програє в енергоспоживанні та сучасних інструкціях. Якщо вам потрібен потужний і економний процесор для роботи та творчості – M4 Pro кращий вибір. Для бюджетних багатопотокових збірок на ПК Ryzen 9 3900X все ще може бути актуальним.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro майже вдвічі швидший за Ryzen 9 3900X (Geekbench 6 одноядерний: 3846 проти 1699).
  • Енергоефективність: M4 Pro має вищий рейтинг енергоефективності (100 vs 100, але при значно меншому TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків та компактних систем.
  • Багатопотоковість: Ryzen 9 3900X відстає в Cinebench R23 (18682 проти 19691), але має вищий Passmark багатоядерний (32621), що свідчить про сильні сторони в певних робочих навантаженнях.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro має кращу вбудовану графіку (рейтинг 63 проти 41), що дозволяє виконувати базові графічні завдання без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та техпроцес: M4 Pro (2024) використовує новіший техпроцес, що забезпечує вищу продуктивність на ват, тоді як Ryzen 9 3900X (2019) базується на старішій архітектурі Zen 2.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1312
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 18682

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 872.1 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 104.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 299.9 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 144.4 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 75.2 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 24.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 1699
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 10470

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 8 24
Частота 4,52 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 12 24
Множник 45x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 26 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 99.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 58.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 215M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 48.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 28.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 449.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1808 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2706
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 32621

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3900X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Pro має кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, що важливо для ігор. Однак Ryzen 9 3900X може бути кращим у поєднанні з потужною дискретною відеокартою, оскільки він має більше ядер для багатопотокових ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3900X у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний ПК для багатопотокових завдань (рендеринг, відеомонтаж) і не потребуєте максимальної енергоефективності. Але для сучасних завдань M4 Pro буде значно швидшим.

Який процесор краще для роботи з відео?

Apple M4 Pro забезпечує вищу швидкість в однопотокових завданнях і має кращу інтегровану графіку, що прискорює експорт та попередній перегляд. Ryzen 9 3900X може бути корисним для фінального рендерингу завдяки великій кількості ядер.

Який процесор споживає менше енергії?

Apple M4 Pro набагато енергоефективніший завдяки новітньому техпроцесу. Він споживає значно менше енергії при вищій продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків та міні-ПК.

Чи можна порівнювати ARM-процесор M4 Pro з x86 Ryzen 9 3900X?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори виконують схожі завдання. Однак варто враховувати, що M4 Pro оптимізований для macOS, а Ryzen 9 3900X – для Windows. Вибір залежить від вашої екосистеми та програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.