Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (12-Core) та AMD Ryzen 9 3950X — це протистояння сучасного ARM-чипа від Apple та потужного 16-ядерного процесора AMD для настільних ПК. M4 Pro, випущений у 2024 році, вражає однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 9 3950X (2019) досі залишається конкурентоспроможним у багатопотокових задачах. Розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) виграє в однопотокових задачах, енергоефективності та швидкості обробки даних у реальних сценаріях (фото, відео, компіляція). AMD Ryzen 9 3950X має вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (22876 проти 19691), що робить його кращим для рендерингу та важких обчислень. Однак M4 Pro значно новіший, споживає менше енергії та пропонує кращу інтегровану графіку. Вибір залежить від ваших завдань: якщо вам потрібна мобільність та швидкість у повсякденній роботі — обирайте M4 Pro, якщо максимальна багатопотокова потужність у стаціонарному ПК — Ryzen 9 3950X.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (3846 проти 1782) та Cinebench R23 (2235 проти 1293), що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 3950X випереджає M4 Pro у Cinebench R23 (22876 проти 19691) та Passmark (38748 проти відсутнього), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: M4 Pro має максимальний рейтинг 100, тоді як Ryzen 9 3950X також отримав 100, але завдяки архітектурі ARM M4 Pro споживає значно менше енергії при вищій продуктивності на ват.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro значно перевершує Ryzen 9 3950X (63 проти 48), що дозволяє виконувати базові графічні завдання без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та техпроцес: M4 Pro (2024) на 5 років новіший за Ryzen 9 3950X (2019), що забезпечує сучасніші технології, підтримку нових інструкцій та кращу інтеграцію в екосистему Apple.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 22876

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 11367

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 32
Частота 4,52 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 12 32
Множник 45x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2048 Немає даних
TMUs 128 Немає даних
ROPs 64 Немає даних
Обчислювальні блоки 256 Немає даних
TGP 26 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 133.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 78 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 181M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 63.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 38 GBytes/sec
Data compression Немає даних 588.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1637 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2705
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 38748

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 9 3950X?

Для ігор краще підійде Ryzen 9 3950X завдяки сумісності з Windows та потужними відеокартами. M4 Pro має обмежену бібліотеку ігор для macOS, хоча його інтегрована графіка сильніша.

Чи варто обирати Apple M4 Pro для рендерингу відео?

Так, M4 Pro добре справляється з відеомонтажем завдяки високій однопотоковій продуктивності та оптимізації в Final Cut Pro. Однак для складних 3D-рендерів Ryzen 9 3950X може бути швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Pro значно енергоефективніший завдяки 3-нм техпроцесу та ARM-архітектурі. Він споживає менше енергії при вищій продуктивності в більшості завдань.

Чи підходить AMD Ryzen 9 3950X для робочих станцій?

Так, Ryzen 9 3950X з 16 ядрами та 32 потоками чудово підходить для рендерингу, компіляції коду та наукових обчислень, де важлива багатопотокова потужність.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Apple M4 Pro забезпечує плавнішу роботу в браузері, офісних програмах та фоторедакторах завдяки вищій однопотоковій продуктивності та швидшому відгуку системи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.