Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (12-Core) vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 Pro (12-Core) та AMD Ryzen 9 7945HX — це протистояння архітектур двох гігантів. M4 Pro, представлений у жовтні 2024 року, робить ставку на енергоефективність та однопотокову швидкість. Натомість Ryzen 9 7945HX, випущений на початку 2023-го, пропонує виняткову багатопотокову потужність завдяки 16 ядрам. Який процесор краще впорається з вашими завданнями — розбираємося в деталях.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 3846 проти 2955) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для щоденних завдань і роботи з медіа. Однак AMD Ryzen 9 7945HX демонструє значно вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 34333 проти 19691), що критично для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсоємних процесів. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопоточних сценаріях — обирайте AMD. Для ефективної роботи в екосистемі Apple та економії енергії — M4 Pro.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro на 30% швидший у Geekbench 6 (3846 проти 2955) завдяки новій архітектурі.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (34333 проти 19691) завдяки 16 ядрам.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 Pro досягає цього при меншому тепловиділенні.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX має кращий показник (68 проти 63), що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях.
  • Рендеринг та компіляція: Ryzen 9 7945HX значно швидший у Clang compilation (218.7 проти 162.6 Klines/sec) та Ray tracing (49.3 проти 25.5 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2235 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 19691 34333

GeekBench v6

File compression 2080 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 162.6 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 512.7 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 506.6 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 367.4 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 85.1 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 196.9 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3846 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 20093 20188

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 32
Частота 4,52 ГГц 2.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 12 32
Множник 45x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 38 Вт 55-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Pro GPU (16-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2048 128
TMUs 128 8
ROPs 64 4
Обчислювальні блоки 256 2
TGP 26 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 210.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 125.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 286M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 79.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 43.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 712.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 2463 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4057
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 54663

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 9 7945HX?

AMD Ryzen 9 7945HX має вищий бал інтегрованої графіки (68 проти 63) і кращу багатоядерну продуктивність, що може дати перевагу в іграх, оптимізованих під багато потоків. Однак M4 Pro швидший в одноядерних завданнях, що важливо для багатьох ігор.

Який процесор обрати для відеомонтажу та рендерингу?

Для рендерингу та компіляції коду AMD Ryzen 9 7945HX значно потужніший завдяки 16 ядрам. У Cinebench R23 він набирає 34333 бали проти 19691 у M4 Pro. Однак для швидкої роботи з фото та відео в реальному часі M4 Pro може бути ефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M4 Pro досягає цього при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM. Це робить його кращим вибором для ноутбуків з автономною роботою.

Чи варто оновлюватися з AMD Ryzen 9 7945HX на Apple M4 Pro?

Якщо ви працюєте в екосистемі Apple та потребуєте високої однопотокової продуктивності та енергоефективності, оновлення має сенс. Однак для завдань, що вимагають багатоядерної потужності (рендеринг, компіляція), Ryzen 9 7945HX залишається сильнішим.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7945HX має невелику перевагу в інтегрованій графіці (68 балів проти 63 у M4 Pro). Це може бути корисним для базових графічних завдань та ігор без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.