Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 5 1600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (14-Core) та AMD Ryzen 5 1600 — це двобій сучасного чипа для Mac і процесора першого покоління Ryzen. M4 Pro вийшов у 2024 році, тоді як Ryzen 5 1600 дебютував у 2017. Різниця у віці в сім років визначає кардинальну перевагу Apple в одно- та багатопотокових завданнях, але Ryzen досі може бути цікавим для бюджетних збірок. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 1600 за всіма показниками продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 4 рази вищий (23433 проти 6230), а одноядерний — у 2.5 рази (2249 проти 900). Geekbench 6 також демонструє перевагу M4 Pro: 3875 проти 1118 в одноядерному тесті. Однак Ryzen 5 1600 — це доступний процесор для старих платформ, який досі може впоратися з базовими завданнями. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у роботі та творчості — обирайте M4 Pro. Для економного оновлення ПК — Ryzen 5 1600.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M4 Pro набирає 77 балів проти 41 у Ryzen 5 1600, що вказує на майже двократну загальну перевагу.
  • Однопотокова швидкість: в Geekbench 6 M4 Pro отримує 3875 балів, тоді як Ryzen — лише 1118, що робить Apple значно швидшим у повсякденних додатках.
  • Багатопотокові завдання: у Cinebench R23 M4 Pro (23433) випереджає Ryzen (6230) майже в 4 рази, що критично для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але M4 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro (63 бали) значно потужніший за вбудоване відео Ryzen (19 балів), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної карти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 6230

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 473.5 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 40.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 121.5 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 154.2 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 99.8 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 21.9 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 48.6 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 8.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 1118
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 4965

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 11 квітня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Немає

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2560 Немає даних
TMUs 160 Немає даних
ROPs 80 Немає даних
Обчислювальні блоки 320 Немає даних
TGP 32 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с 39,74 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 41.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 21.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 35M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 20.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 172.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 644 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2066
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 12279

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 1600
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 1600?

Apple M4 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 19), що дає змогу грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Однак для серйозного геймінгу все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 1600 у 2025 році?

Ryzen 5 1600 залишається бюджетним варіантом для старих платформ AM4, але його продуктивність у 2-4 рази нижча за M4 Pro. Для офісних завдань і легкого геймінгу він ще придатний, але для сучасних додатків краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 Pro досягає набагато вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Apple M4 Pro та AMD Ryzen 5 1600 для роботи з відео?

Так, M4 Pro значно швидший: у тесті рендерингу PDF він обробляє 599.5 Mpixels/sec проти 154.2 у Ryzen. Для монтажу відео обирайте M4 Pro.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

M4 Pro компілює 183 Klines/sec у Clang, тоді як Ryzen — лише 40.5 Klines/sec. Це робить Apple у 4.5 рази швидшим для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.