Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

На ринку процесорів з’явилися два цікаві представники: Apple M4 Pro (14-Core) та AMD Ryzen 5 8540U. Перший – це флагманський чип для професійних Mac, випущений у жовтні 2024 року. Другий – енергоефективний мобільний процесор AMD для ультрабуків, анонсований у грудні 2023-го. Порівняємо їхню продуктивність, енергоефективність та графічні можливості, щоб визначити, який варіант краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 8540U за багатопотоковою та однопотоковою продуктивністю, що підтверджують бенчмарки: Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 проти 9174. Він також пропонує кращу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки фото й відео. Однак Ryzen 5 8540U має перевагу в енергоефективності (обидва отримали 100 балів) і підходить для автономних ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних завдань – обирайте M4 Pro. Для повсякденної роботи та економії заряду – Ryzen 5 8540U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M4 Pro набирає 22271 бал у Geekbench 6, тоді як AMD Ryzen 5 8540U – лише 9174, що робить M4 Pro більш ніж удвічі потужнішим.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro також лідирує з результатом 3875 проти 2447 у Ryzen 5 8540U, що забезпечує швидшу роботу в однопотокових додатках.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro отримує 63 бали проти 33 у Ryzen 5 8540U, що дає перевагу в графічних завданнях, зокрема в обробці фото (208,4 зображень/с проти 74,8).
  • Швидкість компіляції та стиснення: M4 Pro компілює 183 Klines/с і стискає файли зі швидкістю 2260 МБ/с, тоді як Ryzen 5 8540U – 62,7 Klines/с та 1010 МБ/с відповідно.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ryzen 5 8540U споживає менше енергії завдяки архітектурі для ультрабуків, тоді як M4 Pro потребує активного охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 10492

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 9174

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 740M

Процесор

Ядер 10 2
Потоковий 10 4
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2,59 ГГц 3 ГГц
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 2560 256
TMUs 160 16
ROPs 80 8
Обчислювальні блоки 320 4
TGP 32 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 58.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 72M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 212.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1059 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3700
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18433

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 8540U?

Apple M4 Pro має кращу інтегровану графіку (63 бали проти 33) і вищу швидкість обробки зображень, що робить його більш придатним для ігор, хоча обидва не є ігровими рішеннями.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 8540U для автономної роботи?

Так, Ryzen 5 8540U створений для ультрабуків і має відмінну енергоефективність (100 балів), що забезпечує тривалий час роботи від батареї.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

Apple M4 Pro значно швидший: він обробляє 208,4 зображень/с проти 74,8 у Ryzen 5 8540U, а також має вищу продуктивність у трасуванні променів.

Чи підходить Apple M4 Pro для професійних завдань?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (22271 бал у Geekbench 6) M4 Pro чудово справляється з компіляцією, рендерингом та аналізом даних.

Який процесор має краще співвідношення ціни та продуктивності?

Apple M4 Pro пропонує значно вищу продуктивність, але Ryzen 5 8540U є більш доступним і енергоефективним варіантом для повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.