Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 5 8600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

На ринку процесорів з’явилися два потужних гравці: Apple M4 Pro (14-Core) для Mac та AMD Ryzen 5 8600G для ПК. Перший — це флагманський чип Apple з 14 ядрами, випущений у жовтні 2024 року, другий — гібридний APU від AMD січня 2024 року з інтегрованою графікою Radeon 760M. Який з них краще впорається з рендерингом, компіляцією та повсякденними завданнями? Розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 8600G у більшості тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 3875 проти 2727), багатопотокова (Cinebench R23: 23433 проти 13628) та швидкість обробки файлів (2260 MB/s проти 1270 MB/s). Він також демонструє кращу енергоефективність (100 балів) та потужнішу інтегровану графіку (63 проти 39). Однак Ryzen 5 8600G залишається гідним вибором для бюджетних ПК завдяки сумісності з материнськими платами AM5 та доступнішій ціні. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для професійних завдань, обирайте M4 Pro. Для універсального домашнього ПК з можливістю апгрейду — Ryzen 5 8600G.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має 14 ядер (10 продуктивних + 4 енергоефективних), тоді як Ryzen 5 8600G — 6 ядер Zen 4 з Hyper-Threading (12 потоків).
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Pro (23433) майже вдвічі вищий, ніж у Ryzen 5 8600G (13628).
  • Інтегрована графіка M4 Pro (19 ядер GPU) набирає 63 бали проти 39 у Radeon 760M, що дає перевагу в рендерингу та обробці зображень.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M4 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Ryzen 5 8600G підтримує платформу AM5 з DDR5 та PCIe 5.0, що робить його гнучкішим для апгрейду, тоді як M4 Pro прив'язаний до екосистеми Mac.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1782
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 13628

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 85.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 269.9 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 330.3 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 284 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 60.9 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 109.2 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 2727
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 12463

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 760M

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 43x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 2560 512
TMUs 160 32
ROPs 80 16
Обчислювальні блоки 320 8
TGP 32 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс 2,87 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 78 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 98M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 295.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1487 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3888
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25394

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8600G
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 8600G?

Apple M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 39), що забезпечує вищу частоту кадрів у іграх. Однак Ryzen 5 8600G сумісний з дискретними відеокартами, що робить його кращим вибором для ігрового ПК з апгрейдом.

Чи підходить Apple M4 Pro для відеомонтажу?

Так, M4 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 22271) та швидкому рендерингу (PDF Renderer: 599.5 Mpixels/sec). Він значно швидший за Ryzen 5 8600G у цих завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 Pro споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі. Ryzen 5 8600G також економний, але поступається в ефективності на ват.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 5 8600G для професійної роботи?

Так, Ryzen 5 8600G впорається з офісними завданнями, веб-серфінгом та легким рендерингом. Однак для інтенсивної роботи з компіляцією (85.2 Klines/sec) або обробкою фото (109.2 images/sec) M4 Pro буде значно швидшим.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Pro демонструє вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3875 проти 2727 у Ryzen 5 8600G. Це дає перевагу в додатках, які покладаються на одне ядро, як-от ігри або браузери.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.