Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 5 9600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів конкуренція між ARM-архітектурою Apple та x86 від AMD стає дедалі цікавішою. Apple M4 Pro з 14 ядрами, випущений у жовтні 2024 року, пропонує високу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Натомість AMD Ryzen 5 9600X, представлений у червні 2024 року, є представником нової лінійки Zen 5. Розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) випереджає AMD Ryzen 5 9600X за більшістю показників: однопотокова продуктивність на 13% вища (Geekbench 6: 3875 проти 3334), багатопотокова — майже на 48% (Geekbench 6: 22271 проти 15031). M4 Pro також демонструє кращу швидкість у компіляції, обробці фото та PDF. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M4 Pro отримує вищий загальний бал (77 проти 66). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у креативних завданнях — обирайте M4 Pro. Ryzen 5 9600X може бути цікавішим для збірки ПК на Windows з можливістю апгрейду.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 проти 16297 у Ryzen 5 9600X, що дає перевагу в рендерингу та відеомонтажі.
  • Однопотокова продуктивність M4 Pro вища: Geekbench 6 (одноядерний) 3875 проти 3334, що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках та іграх, оптимізованих під один потік.
  • Інтегрована графіка M4 Pro (оцінка 63) суттєво потужніша за графіку Ryzen 5 9600X (44), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M4 Pro компілює код у 1.8 рази швидше (183 Klines/sec проти 102.2) та обробляє фото на 69% швидше (208.4 images/sec проти 123.4).
  • Ryzen 5 9600X має вищий результат у Passmark (багатоядерний) 30101 проти відсутності даних у M4 Pro, що може свідчити про кращу оптимізацію в деяких синтетичних тестах на Windows.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 2119
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 16297

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 102.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 299.1 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 375.3 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 353.7 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 77.1 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 123.4 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 21.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 3334
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 15031

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2560 Немає даних
TMUs 160 Немає даних
ROPs 80 Немає даних
Обчислювальні блоки 320 Немає даних
TGP 32 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 90.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 60.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 230M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 35.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 341.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 2036 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4587
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30101

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 9600X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 9600X?

Для ігор на Windows Ryzen 5 9600X є більш універсальним вибором через сумісність з бібліотекою ігор x86. Однак M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку, що може бути перевагою для Mac-геймерів у оптимізованих проектах.

Чи варто обирати Apple M4 Pro для роботи з відео?

Так, M4 Pro значно випереджає Ryzen 5 9600X у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23433 проти 16297), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та обробки медіа.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності 100 за нашими даними. Проте M4 Pro зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Apple M4 Pro та AMD Ryzen 5 9600X для роботи з кодом?

Так, M4 Pro демонструє вищу швидкість компіляції (183 Klines/sec проти 102.2), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами на macOS.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (оцінка 63 проти 44), що дозволяє виконувати базові графічні завдання та навіть легкі ігри без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.