Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 5 Pro 4650G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (14-Core) та AMD Ryzen 5 Pro 4650G — це двобій сучасного чипа для професійних завдань і надійного рішення для офісних ПК. M4 Pro, випущений у 2024 році, пропонує значно вищі показники в одно- та багатопотокових тестах, тоді як Ryzen 5 Pro 4650G (2020 рік) залишається бюджетним варіантом із вбудованою графікою. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно перевершує AMD Ryzen 5 Pro 4650G за продуктивністю в усіх бенчмарках: однопотокова швидкість вища на 150%, багатопотокова — на 250%. M4 Pro також має кращу інтегровану графіку та енергоефективність, що робить його ідеальним для відеомонтажу, кодування та професійних завдань. Ryzen 5 Pro 4650G підійде для бюджетних збірок із базовими офісними сценаріями, але його продуктивність застаріла. Вибір залежить від бюджету та вимог до швидкості.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (14-Core) має в 1.8 рази вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 (3875 проти 1547) та Cinebench R23 (2249 проти 1262).
  • Багатопотокова продуктивність M4 Pro у 3.4 рази краща за Ryzen 5 Pro 4650G (Cinebench R23: 23433 проти 9258; Geekbench 6: 22271 проти 6584).
  • M4 Pro значно швидший у реальних задачах: компіляція Clang (183 Klines/с проти 50.4), стиснення файлів (2260 MB/с проти 548.1) та обробка фото (208.4 зображень/с проти 52.1).
  • Інтегрована графіка M4 Pro має вищий рейтинг (63 проти 25), що забезпечує кращу продуктивність у трасуванні променів (30.2 Mpixels/с проти 12.3) та розмитті фону (86.2 зображень/с проти 37.7).
  • Дата виходу M4 Pro (жовтень 2024) на 4 роки новіша, ніж Ryzen 5 Pro 4650G (липень 2020), що пояснює технологічний розрив у архітектурі та енергоефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1262
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 9258

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 548.1 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 50.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 131.3 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 198.3 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 129.9 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 52.1 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 12.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 1547
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 6584

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 4,52 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Множник 45x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 2560 448
TMUs 160 28
ROPs 80 8
Обчислювальні блоки 320 7
TGP 32 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 50.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 29.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 33M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 24.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 230.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 709 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2653
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16164

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 Pro 4650G
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 5 Pro 4650G?

Apple M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку (рейтинг 63 проти 25), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Ryzen 5 Pro 4650G підійде лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 Pro 4650G у 2024 році?

Ryzen 5 Pro 4650G залишається бюджетним варіантом для офісних завдань і базового мультимедіа. Однак його продуктивність значно поступається сучасним чипам, тому для професійних задач краще обрати M4 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M4 Pro значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23433 проти 9258) та швидшій обробці фото і відео.

Чи можна порівнювати Apple M4 Pro та AMD Ryzen 5 Pro 4650G?

Так, це порівняння демонструє різницю між сучасним професійним чипом Apple і застарілим бюджетним процесором AMD. M4 Pro перевершує Ryzen 5 Pro 4650G за всіма показниками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.