Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 7 8840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 Pro (14 ядер) та AMD Ryzen 7 8840HS — це порівняння двох сучасних процесорів для ноутбуків, які суттєво відрізняються за архітектурою та сценаріями використання. M4 Pro, випущений у жовтні 2024 року, створений для екосистеми Mac і демонструє видатну однопотокову продуктивність та енергоефективність. Ryzen 7 8840HS від AMD (грудень 2023) — це універсальний чип для Windows-лептопів, який пропонує гідну багатопотокову роботу та вбудовану графіку. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та реальній продуктивності, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 8840HS за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3875 проти 2394) та багатоядерними завданнями (Cinebench R23: 23433 проти 16203). M4 Pro також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу, що робить його ідеальним для професійної роботи з контентом на Mac. Однак Ryzen 7 8840HS залишається сильним вибором для Windows-ноутбуків завдяки сумісності з широким спектром ПЗ та нижчою ціною. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в екосистемі Apple — обирайте M4 Pro. Для гнучкості та ігор на Windows краще підійде Ryzen 7 8840HS.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro має значно вищі показники в Geekbench 6 (3875 проти 2394) та Cinebench R23 (2249 проти 1689), що дає перевагу в швидкодії більшості додатків.
  • Багатопотокова робота: M4 Pro набирає 23433 бали в Cinebench R23 проти 16203 у Ryzen 7 8840HS, що робить його кращим для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват, що важливо для автономності ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro перевершує Ryzen 7 8840HS за продуктивністю вбудованої графіки (63 проти 37 балів), що позначається на обробці зображень та легких іграх.
  • Дата виходу та платформа: M4 Pro вийшов у жовтні 2024 року для Mac, тоді як Ryzen 7 8840HS (грудень 2023) призначений для Windows-ноутбуків, що впливає на сумісність з ПЗ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 16203

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 89.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 205.3 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 325.7 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 251.6 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 51.9 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 82.7 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 2394
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 11114

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 4,52 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 14 16
Множник 45x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 20-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 2560 768
TMUs 160 48
ROPs 80 32
Обчислювальні блоки 320 12
TGP 32 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 90.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 79M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 283.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1139 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3649
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24445

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 8840HS
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 7 8840HS?

Для ігор на Windows краще підійде AMD Ryzen 7 8840HS, оскільки він сумісний з більшістю ігор та має кращу підтримку графічних API. M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку, але кількість ігор для macOS обмежена.

Чи варто вибирати Apple M4 Pro для професійної роботи з відео?

Так, M4 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23433) та швидкій обробці зображень (208 images/sec). Він значно швидший за Ryzen 7 8840HS у цих завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Pro показує вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні, що робить його ефективнішим для тривалої роботи від батареї.

Чи можна порівнювати Apple M4 Pro та AMD Ryzen 7 8840HS за ціною?

Пряме порівняння ціни ускладнене, оскільки M4 Pro встановлюється в Mac, а Ryzen 7 8840HS — в Windows-ноутбуки різних виробників. Зазвичай пристрої з Ryzen 7 дешевші, але M4 Pro пропонує вищу продуктивність.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Apple M4 Pro значно швидший у компіляції коду (183 Klines/sec проти 89.1 Klines/sec у Ryzen 7 8840HS), тому він кращий для розробників, які працюють у macOS. Для Windows-середовища Ryzen 7 також буде гідним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.