Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Pro (14-Core) та AMD Ryzen 9 7845HX — це двобій двох потужних процесорів для ноутбуків, що вийшли з різницею майже в два роки. M4 Pro, представлений восени 2024 року, робить ставку на архітектуру ARM, високу однопотокову продуктивність і енергоефективність. Натомість Ryzen 9 7845HX, анонсований на початку 2023-го, пропонує 12 ядер Zen 4, орієнтованих на багатопотокові завдання. Розберімося, який чип краще впорається з вашими задачами.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3875 проти 2927) та енергоефективності, що робить його ідеальним для щоденних завдань, веб-серфінгу та творчої роботи. Однак AMD Ryzen 9 7845HX демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (26647 проти 23433) і Passmark, що важливо для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсомістких процесів. Якщо вам потрібна автономність і швидкість у легких задачах — обирайте M4 Pro. Для максимальної обчислювальної потужності — Ryzen 9 7845HX.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: M4 Pro значно випереджає Ryzen 9 7845HX у Geekbench 6 (3875 проти 2927) та Cinebench R23 (2249 проти 1871), що дає перевагу в швидкодії інтерфейсу та офісних програмах.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7845HX перемагає в Cinebench R23 (26647 проти 23433) та Passmark (45644 проти відсутнього показника у M4 Pro), що робить його кращим для паралельних обчислень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, але M4 Pro забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час роботи ноутбука від батареї.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro має кращий показник у тестах (63 бали проти 58), що підтверджується вищою швидкістю трасування променів (30,2 проти 16,5 Mpixels/sec) та обробки фото (208,4 проти 107,2 images/sec).
  • Дата виходу: M4 Pro новіший (жовтень 2024) і використовує сучасніший техпроцес, тоді як Ryzen 9 7845HX (січень 2023) базується на перевіреній архітектурі Zen 4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 26647

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 15129

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 10 12
Потоковий 10 24
Частота 4,52 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 14 24
Множник 45x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 45-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2560 128
TMUs 160 8
ROPs 80 4
Обчислювальні блоки 320 2
TGP 32 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 158.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 96.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 330M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 62.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 33.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 555.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 2325 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3963
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 45644

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність та інтегрована графіка. Apple M4 Pro має вищі показники в одноядерних тестах і кращу графіку, що робить його кращим вибором, хоча Ryzen 9 7845HX також здатний запускати сучасні ігри.

Чи варто обирати Ryzen 9 7845HX для рендерингу?

Так, Ryzen 9 7845HX краще підходить для рендерингу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 26647 проти 23433). Він швидше впорається з компіляцією коду, обробкою відео та 3D-моделюванням.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності, але Apple M4 Pro завдяки ARM-архітектурі споживає менше енергії при виконанні типових завдань, що забезпечує довший час автономної роботи ноутбука.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки обидва процесори не мають вказаної ціни, варто орієнтуватися на вартість ноутбуків з ними. M4 Pro зазвичай встановлюють у преміальні MacBook Pro, а Ryzen 9 7845HX — у потужні ігрові та робочі ноутбуки.

Який чип краще для програмування?

Для компіляції коду Ryzen 9 7845HX виграє завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Clang: 120,9 проти 183 Klines/sec). Однак M4 Pro швидше в одноядерних задачах, що важливо для роботи з IDE та веб-розробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.