Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 Pro (14-Core) та AMD Ryzen 9 7945HX3D — це протистояння архітектурних підходів. M4 Pro, випущений у жовтні 2024 року, робить ставку на високу однопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як Ryzen 9 7945HX3D (серпень 2023) пропонує потужну багатопотокову роботу завдяки 3D V-Cache. Обидва процесори належать до преміумсегменту, але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3875 проти 2890) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для щоденних завдань, творчості та роботи з фото/відео. AMD Ryzen 9 7945HX3D, натомість, демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (33538 проти 23433) та Ray Tracing (45 проти 30.2 Mpixels/sec), що важливо для рендерингу та ігор. Якщо вам потрібна автономність і швидкість в однопотокових сценаріях — обирайте M4 Pro. Для важких обчислень та ігор — Ryzen 9 7945HX3D.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro значно випереджає Ryzen 9 7945HX3D у Geekbench 6 (3875 проти 2890) та Cinebench R23 (2249 проти 1956), що забезпечує швидшу роботу в додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D перемагає в Cinebench R23 (33538 проти 23433) завдяки більшій кількості ядер/потоків та 3D V-Cache, що критично для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: M4 Pro отримує 100 балів, що свідчить про краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання, тоді як Ryzen 9 7945HX3D потребує більше енергії для досягнення високої багатопотокової потужності.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX3D має вищий бал (72 проти 63), що проявляється в Ray Tracing (45 проти 30.2 Mpixels/sec) та кращій продуктивності в іграх без дискретної відеокарти.
  • Творчі завдання: M4 Pro швидше обробляє фото (208.4 проти 109.7 images/sec) та PDF (599.5 проти 488.2 Mpixels/sec), тоді як Ryzen 9 7945HX3D лідирує в компіляції коду (198.6 проти 183 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 33538

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 18224

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 29 жовтня 2024 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 10 16
Потоковий 10 32
Частота 4,52 ГГц 2.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 14 32
Множник 45x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 128 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 55-75 Вт
Сокет Apple M-Socket FL1
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2560 128
TMUs 160 8
ROPs 80 4
Обчислювальні блоки 320 2
TGP 32 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 202.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 123.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 453M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 81.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 42.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 701.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 4258 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4102
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 57797

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Pro чи AMD Ryzen 9 7945HX3D?

AMD Ryzen 9 7945HX3D кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій продуктивності інтегрованої графіки (Ray Tracing 45 проти 30.2 Mpixels/sec). M4 Pro поступається, але в поєднанні з дискретною графікою може бути конкурентним.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Pro є більш енергоефективним (100 балів), що забезпечує довшу автономність у ноутбуках. AMD Ryzen 9 7945HX3D споживає більше енергії для досягнення високої багатопотокової продуктивності.

Чи підходить Apple M4 Pro для рендерингу відео?

Так, M4 Pro добре справляється з рендерингом завдяки високій однопотоковій продуктивності та оптимізації в екосистемі Apple, але в багатопотокових завданнях Ryzen 9 7945HX3D може бути швидшим.

Який процесор має кращі показники в синтетичних тестах?

M4 Pro лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3875), а Ryzen 9 7945HX3D — у багатоядерних (Cinebench R23: 33538). Вибір залежить від типу навантаження.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто обирати новіший?

Apple M4 Pro вийшов у жовтні 2024 року, а AMD Ryzen 9 7945HX3D — у серпні 2023. Новіший M4 Pro має кращу енергоефективність та однопотокову продуктивність, але Ryzen 9 7945HX3D залишається потужним для багатопотокових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.