Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Pro (14-Core) та Apple M2 — це два потужні процесори від Apple, але вони належать до різних поколінь та орієнтовані на різні завдання. M4 Pro, випущений у 2024 році, пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність та новітню архітектуру, тоді як M2, що дебютував у 2022 році, залишається чудовим вибором для повсякденних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та реальній продуктивності, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно перевершує Apple M2 за всіма показниками продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Pro майже втричі вищий (23433 проти 8667), а в Geekbench 6 — більш ніж удвічі (22271 проти 10122). M4 Pro також демонструє кращу інтегровану графіку (63 проти 31) та вищу швидкість обробки зображень і трасування променів. Водночас обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить M2 хорошим вибором для базових завдань, а M4 Pro — для професійної роботи, монтажу відео та ігор.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M4 Pro у Cinebench R23 набирає 23433 бали, що майже втричі більше, ніж 8667 у M2.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro лідирує з результатом 2249 у Cinebench R23 проти 1581 у M2, що дає приріст приблизно на 42%.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro отримує 63 бали проти 31 у M2, що вдвічі краще для графічних завдань та ігор.
  • Швидкість обробки даних: M4 Pro стискає файли зі швидкістю 2260 MB/s, тоді як M2 — лише 1130 MB/s.
  • Трасування променів: M4 Pro обробляє 30.2 Mpixels/s, що майже втричі швидше за 10.5 Mpixels/s у M2.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 8667

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 10122

Загальна інформація

Виробник Apple Apple
Дата виходу 29 жовтня 2024 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Apple M4 Apple M2
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 4,52 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2,59 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 14 8
Множник 45x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 18 Вт
Сокет Apple M-Socket Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Apple M2 GPU
Частота GPU 500 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 2560 1024
TMUs 160 64
ROPs 80 32
Обчислювальні блоки 320 128
TGP 32 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 37 GOps/sec
Floating point math Немає даних 37.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 175M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 187.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1684 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3901
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 15547

Інше

Версія PCI Express Немає даних 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: M4 Pro чи M2?

Apple M4 Pro (14-Core) значно кращий для ігор завдяки вдвічі вищому показнику інтегрованої графіки (63 проти 31) та швидшому трасуванню променів (30.2 проти 10.5 Mpixels/s).

Чи варто оновлюватися з M2 до M4 Pro?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду — M4 Pro пропонує в 2-3 рази вищу багатопотокову продуктивність. Для повсякденних завдань M2 все ще достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії відносно продуктивності.

Який процесор швидше обробляє фото?

M4 Pro обробляє 208.4 зображень за секунду, що майже вдвічі більше, ніж 107 зображень у M2.

Чи підходить M2 для професійної роботи?

Так, M2 добре справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом та легким монтажем, але для інтенсивних багатопотокових обчислень краще обрати M4 Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.