Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Pro (14-Core) vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння процесорів Apple M4 Pro (14 ядер) та Apple M2 Ultra допоможе визначити, який з них краще підходить для ваших завдань. M4 Pro, випущений у жовтні 2024 року, пропонує новішу архітектуру, тоді як M2 Ultra, представлений у травні 2023 року, вражає кількістю ядер. Обидва чипи належать до лінійки Apple Silicon і демонструють високу енергоефективність, але мають різні сильні сторони в одно- та багатопотокових сценаріях.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) виграє в однопотоковій продуктивності завдяки вищим частотам і новішій архітектурі, що підтверджують бенчмарки Geekbench 6 (одноядерний: 3875 проти 2685). Водночас M2 Ultra має перевагу в багатопотокових завданнях, як-от Cinebench R23 (багатоядерний: 28924 проти 23433) та компіляція коду. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових додатках — обирайте M4 Pro. Для важких багатопотокових робочих навантажень краще підійде M2 Ultra.

Основні відмінності

  • M4 Pro має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 3875 проти 2685 у M2 Ultra, що робить його кращим для швидкодії в повсякденних завданнях.
  • M2 Ultra перевершує в багатопотокових тестах: Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 проти 23433 у M4 Pro, що важливо для рендерингу та компіляції.
  • M4 Pro вийшов пізніше (жовтень 2024) і базується на новішій архітектурі, що забезпечує кращу енергоефективність на ядро.
  • M2 Ultra демонструє вищу продуктивність у трасуванні променів (33.8 проти 30.2 Mpixels/sec) і компіляції Clang (226.4 проти 183 Klines/sec).
  • M4 Pro має вищий загальний рейтинг (77 проти 71) завдяки відмінним показникам в однопотокових та енергоефективних сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2249 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 23433 28924

GeekBench v6

File compression 2260 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 183 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 574.7 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 599.5 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 366.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 86.2 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 208.4 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 30.2 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3875 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 22271 21387

Загальна інформація

Виробник Apple Apple
Дата виходу 29 жовтня 2024 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Apple M4 Apple M2
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 10 16
Потоковий 10 16
Частота 4,52 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2,59 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 14 24
Кількість потоків 14 24
Множник 45x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 46 Вт 80 Вт
Сокет Apple M-Socket Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (20-core) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2560 Немає даних
TMUs 160 Немає даних
ROPs 80 Немає даних
Обчислювальні блоки 320 Немає даних
TGP 32 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 9,2 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 4 16
Макс. пропускна здатність 273 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 117.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 148.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 711M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 83.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 32 GBytes/sec
Data compression Немає даних 682.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 7511 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4200
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 50318

Інше

Версія PCI Express Немає даних 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: M4 Pro чи M2 Ultra?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність та інтегрована графіка. M4 Pro має вищий одноядерний показник (Geekbench 6: 3875), що може забезпечити кращу частоту кадрів у більшості ігор.

Чи варто оновлюватися з M2 Ultra на M4 Pro?

Якщо ваші завдання вимагають високої однопотокової швидкості (наприклад, робота з веб-браузером або фото), оновлення має сенс. Для багатопотокових робочих навантажень M2 Ultra залишається потужнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 Pro завдяки новішій архітектурі може споживати менше енергії при виконанні однопотокових завдань.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність. M2 Ultra має вищі бали в Cinebench R23 (багатоядерний: 28924), тому краще впорається з рендерингом відео.

Чи підтримують ці процесори однакову кількість пам'яті?

Точна інформація про максимальний обсяг пам'яті не наведена, але зазвичай M2 Ultra підтримує більше пам'яті завдяки об'єднанню двох кристалів, що робить його кращим для роботи з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.