Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та AMD Ryzen 5 2600 — це процесори з різних епох і архітектур. M4 Ultra, випущений у 2025 році, є флагманським ARM-чипом Apple для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 2600 (2018) — популярний 6-ядерний CPU для настільних ПК. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки сучасні технології випереджають попередників у синтетичних тестах, ігровій продуктивності та енергоефективності.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 2199 vs 1012 та 44781 vs 7089 відповідно). M4 Ultra також має потужну інтегровану графіку (80 ядер) та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для професійних завдань. Ryzen 5 2600 залишається бюджетним варіантом для ігор та базових робочих навантажень, але поступається за всіма ключовими показниками.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як AMD Ryzen 5 2600 — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу M4 Ultra в багатозадачності.
  • Частота M4 Ultra сягає 4,52 ГГц, у Ryzen 5 2600 базова частота 3,4 ГГц (до 3,9 ГГц у турбо), що впливає на однопотокову швидкість.
  • Інтегрована графіка M4 Ultra (80-core) значно потужніша, ніж відсутність вбудованої графіки у Ryzen 5 2600 — для ігор без дискретної карти M4 Ultra кращий.
  • У Geekbench 6 M4 Ultra набирає 4062 (одноядерний) та 32871 (багатоядерний) проти 1162 та 5239 у Ryzen 5 2600 — різниця в 3-6 разів.
  • M4 Ultra вийшов у 2025 році (ARMv9), Ryzen 5 2600 — у 2018 (x86), тому M4 Ultra підтримує новіші інструкції та має кращу енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 7089

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 5239
File compression Немає даних 582.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 134.6 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 160.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 102.9 pages/sec
Background blur Немає даних 22.9 images/sec
Photo processing Немає даних 48 images/sec
Ray tracing Немає даних 8.95 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 1 травня 2025 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Немає

Процесор

Ядер 24 6
Потоковий 24 12
Частота 4,52 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,89 ГГц Немає даних
Кількість ядер 32 6
Кількість потоків 32 12
Множник 45x 34x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 65 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 10240 Немає даних
TMUs 640 Немає даних
ROPs 320 Немає даних
Обчислювальні блоки 1280 Немає даних
TGP 120 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 44.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 23 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 37M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 187.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 676 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2245
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13191

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи AMD Ryzen 5 2600?

Apple M4 Ultra забезпечує вищу однопотокову продуктивність та має потужну інтегровану графіку, що дає перевагу в сучасних іграх. Ryzen 5 2600 потребує дискретної відеокарти для комфортного геймінгу.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600 у 2025 році?

Ryzen 5 2600 все ще підходить для бюджетних збірок, але його продуктивність значно нижча за сучасні CPU. Для нових ігор та задач краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Ultra, завдяки ARM-архітектурі та техпроцесу, має кращу енергоефективність. Ryzen 5 2600 споживає більше енергії при нижчій продуктивності.

Чи можна порівнювати ARM та x86 процесори напряму?

Так, але варто враховувати різницю в архітектурі. Синтетичні тести (Geekbench, Cinebench) показують реальну різницю в продуктивності, хоча сумісність з програмами може відрізнятися.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Ultra значно потужніший завдяки 24 ядрам, високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 44781) та інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.