Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та AMD Ryzen 9 6900HX — два потужних процесори для ноутбуків, але вони належать до різних архітектурних світів. M4 Ultra від Apple — це 24-ядерний ARM-чип 2025 року з видатною однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. Ryzen 9 6900HX від AMD — 8-ядерний x86-процесор 2022 року, який досі залишається популярним завдяки високій енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 9 6900HX за продуктивністю: у Geekbench 6 багатоядерний результат M4 Ultra (32871) майже втричі вищий, ніж у Ryzen (10271). M4 Ultra також має більше ядер (24 vs 8), вищу частоту (4,52 ГГц) та потужнішу інтегровану графіку. Однак Ryzen 9 6900HX демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 0 у M4 Ultra) і може бути вигіднішим вибором для бюджетних збірок або завдань, де не потрібна максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 6900HX — лише 8 ядер і 16 потоків, що дає M4 Ultra перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У тесті Cinebench R23 (багатоядерний) M4 Ultra набирає 44781 балів, а Ryzen 9 6900HX — 14136, що робить M4 Ultra майже втричі швидшим.
  • M4 Ultra оснащений 80-ядерною інтегрованою графікою Apple M4 Ultra GPU, тоді як Ryzen 9 6900HX використовує вбудоване графічне ядро Radeon 680M, яке значно поступається за продуктивністю.
  • AMD Ryzen 9 6900HX має вищий показник енергоефективності (100 балів), тоді як у M4 Ultra цей параметр не оцінено, що свідчить про оптимізацію Ryzen для тривалої роботи від батареї.
  • M4 Ultra вийшов у травні 2025 року, а Ryzen 9 6900HX — у січні 2022 року, тому M4 Ultra є новішим і технологічно досконалішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 14136

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 10271
File compression Немає даних 984.2 MB/sec
Clang compilation Немає даних 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 221.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 331.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 209.8 pages/sec
Background blur Немає даних 34.6 images/sec
Photo processing Немає даних 82.9 images/sec
Ray tracing Немає даних 20 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 1 травня 2025 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 24 8
Потоковий 24 16
Частота 4,52 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,89 ГГц Немає даних
Кількість ядер 32 8
Кількість потоків 32 16
Множник 45x 33x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 45 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 10240 768
TMUs 640 48
ROPs 320 32
Обчислювальні блоки 1280 12
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 3,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 91.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 50.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 311.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1183 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3444
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24781

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи AMD Ryzen 9 6900HX?

Apple M4 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (80 ядер) і вищу однопотокову продуктивність, що робить його кращим для ігор. Однак Ryzen 9 6900HX може бути суміснішим з бібліотеками x86-ігор.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 9 6900HX замість Apple M4 Ultra для роботи з відео?

Для відеомонтажу та рендерингу M4 Ultra значно продуктивніший завдяки 24 ядрам і вищим багатоядерним показникам. Ryzen 9 6900HX підійде для легших завдань або якщо бюджет обмежений.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 9 6900HX отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як у M4 Ultra цей показник не оцінено. Ryzen оптимізований для тривалої роботи від батареї, але M4 Ultra також відомий своєю ефективністю в екосистемі Apple.

Чи підходять ці процесори для професійної роботи?

Так, обидва підходять. Apple M4 Ultra кращий для важких обчислень, 3D-моделювання та компіляції, тоді як AMD Ryzen 9 6900HX добре справляється з офісними завданнями та програмуванням.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Ultra має значно вищу однопотокову продуктивність: 98 балів проти 57 у Ryzen 9 6900HX. Це підтверджують тести Geekbench 6 (4062 vs 2004) та Cinebench R23 (2199 vs 1565).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.