Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та AMD Ryzen 9 7900X3D — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та цільові сегменти. M4 Ultra (ARM, 24 ядра, 4,52 ГГц) вийшов у травні 2025 року й орієнтований на ноутбуки Mac, тоді як Ryzen 9 7900X3D (x86, 12 ядер, 3D V-Cache) дебютував у січні 2023 року для настільних ПК. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, інтегрованою графікою та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra випереджає AMD Ryzen 9 7900X3D за однопотоковою продуктивністю (98 проти 80 балів) і багатопотоковою (77 проти 45 балів), що підтверджується вищими результатами в Geekbench 6 та Cinebench R23. Однак Ryzen 9 7900X3D демонструє кращу енергоефективність (100 балів) і має вищий загальний рейтинг (72 проти 60). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у компактному формфакторі ноутбука — обирайте M4 Ultra. Для настільної системи з акцентом на енергоефективність та ігри краще підійде Ryzen 9 7900X3D.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 7900X3D — 12 ядер і 24 потоки, що забезпечує M4 Ultra перевагу в багатопотокових завданнях.
  • M4 Ultra демонструє значно вищу однопотокову продуктивність (98 балів проти 80), що підтверджується Geekbench 6 (4062 проти 3024).
  • AMD Ryzen 9 7900X3D має кращу енергоефективність (100 балів), що робить його привабливішим для тривалих навантажень із меншим тепловиділенням.
  • Інтегрована графіка M4 Ultra (80-ядерний GPU) перевершує вбудоване відео Ryzen 9 7900X3D (64 бали), що важливо для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 9 7900X3D виграє в тесті Passmark CPU (багатоядерний) — 50404 проти 44781 у Cinebench R23, що свідчить про його силу в певних синтетичних навантаженнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 27817

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 18277
File compression Немає даних 1710 MB/sec
Clang compilation Немає даних 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 353.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 495.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 301.6 pages/sec
Background blur Немає даних 68.4 images/sec
Photo processing Немає даних 118.8 images/sec
Ray tracing Немає даних 36.7 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 1 травня 2025 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 24 12
Потоковий 24 24
Частота 4,52 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,89 ГГц Немає даних
Кількість ядер 32 12
Кількість потоків 32 24
Множник 45x 44x
Розблокований множник Немає Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 128 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 120 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 10240 128
TMUs 640 8
ROPs 320 4
Обчислювальні блоки 1280 2
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Так

PassMark

Integer math Немає даних 161.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 98.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 449M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 69.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 35.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 595.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 4759 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4132
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 50404

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи AMD Ryzen 9 7900X3D?

AMD Ryzen 9 7900X3D завдяки технології 3D V-Cache та вищій енергоефективності забезпечує кращу ігрову продуктивність на настільних ПК. Apple M4 Ultra орієнтований на професійні завдання та роботу в екосистемі Mac.

Чи можна порівнювати Apple M4 Ultra та AMD Ryzen 9 7900X3D за продуктивністю?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (ARM vs x86) і сегментів (ноутбук vs настільний ПК), порівняння можливе за бенчмарками. M4 Ultra виграє в однопотокових і багатопотокових тестах, але Ryzen 9 7900X3D має кращу енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 Ultra чи AMD Ryzen 9 7900X3D?

За наявними даними, AMD Ryzen 9 7900X3D має вищий показник енергоефективності (100 балів) порівняно з Apple M4 Ultra (0 балів). Це робить Ryzen 9 7900X3D кращим вибором для систем, де важливе споживання енергії.

Для яких завдань підходить Apple M4 Ultra?

Apple M4 Ultra ідеальний для професійної роботи з відео, 3D-моделювання, компіляції коду та інших багатопотокових завдань на ноутбуках Mac. Його висока однопотокова продуктивність також корисна для швидкодії в повсякденних додатках.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Ultra оснащений потужним 80-ядерним GPU, що забезпечує вищу продуктивність в інтегрованій графіці (63 бали) порівняно з AMD Ryzen 9 7900X3D (64 бали). Однак різниця незначна, і для ігор на настільному ПК краще використовувати дискретну відеокарту.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.