Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та Apple M1 Ultra — це флагманські процесори компанії Apple, призначені для найпотужніших ноутбуків і робочих станцій. M1 Ultra, випущений у березні 2022 року, став проривом завдяки об'єднанню двох кристалів M1 Max. M4 Ultra, анонсований у травні 2025 року, пропонує новішу архітектуру ARMv9, вищі частоти та значно кращі показники в одно- та багатопотокових тестах. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra є значно продуктивнішим за M1 Ultra в одно- та багатопотокових завданнях: Geekbench 6 (одноядерний) — 4062 проти 2436, багатоядерний — 32871 проти 18530. Cinebench R23 також демонструє перевагу M4 Ultra: 2199 проти 1510 в одноядерному та 44781 проти 23841 у багатоядерному тесті. Водночас M1 Ultra має вищий показник енергоефективності (100 балів проти 0 у M4 Ultra), що може бути важливим для тривалої автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність, обирайте M4 Ultra, але якщо пріоритет — енергозбереження, M1 Ultra залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: M4 Ultra має 24 ядра (8 високопродуктивних + 16 енергоефективних), тоді як M1 Ultra — 20 ядер (16 продуктивних + 4 ефективних).
  • Частота: M4 Ultra працює на частоті 4,52 ГГц, що вище за частоту M1 Ultra (близько 3,2 ГГц).
  • Однопотокова продуктивність: M4 Ultra набирає 98 балів проти 62 у M1 Ultra, що робить його на ~58% швидшим в одноядерних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Ultra (77 балів) значно випереджає M1 Ultra (43 бали) — приріст майже на 80%.
  • Енергоефективність: M1 Ultra має максимальний показник 100 балів, тоді як M4 Ultra — 0, що свідчить про меншу оптимізацію енергоспоживання в новій моделі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 23841

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 18530
File compression Немає даних 2000 MB/sec
Clang compilation Немає даних 189 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 513.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 548.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 250.5 pages/sec
Background blur Немає даних 42.3 images/sec
Photo processing Немає даних 151.4 images/sec
Ray tracing Немає даних 27.8 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Apple
Дата виходу 1 травня 2025 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Apple M4 Apple M1
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Номер моделі Немає даних APL1106/APL1W06

Процесор

Ядер 24 16
Потоковий 24 16
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,89 ГГц 2.1 ГГц
Кількість ядер 32 20
Кількість потоків 32 20
Множник 45x Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 48 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Сокет Apple M-Socket Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 70 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 500 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 10240 8192
TMUs 640 512
ROPs 320 256
Обчислювальні блоки 1280 1024
TGP 120 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 92.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 130.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 541M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 67.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 25 GBytes/sec
Data compression Немає даних 559.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 5533 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3868
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 41175

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: M4 Ultra чи M1 Ultra?

M4 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (80 ядер) та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу ігрову продуктивність порівняно з M1 Ultra.

Чи варто оновлюватися з M1 Ultra на M4 Ultra?

Так, якщо ви працюєте з ресурсомісткими завданнями (рендеринг, компіляція, відеомонтаж) — M4 Ultra пропонує до 80% приросту багатопотокової продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

M1 Ultra має вищий бал енергоефективності (100 проти 0), що означає менше енергоспоживання при виконанні типових завдань.

Чи підтримують обидва процесори однакову архітектуру?

Ні, M4 Ultra використовує ARMv9, тоді як M1 Ultra — ARMv8. Це впливає на сумісність із новітнім ПЗ та оптимізацію.

Який процесор кращий для професійної роботи з відео?

M4 Ultra завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (32871 проти 18530 у Geekbench) та потужнішій графіці забезпечує швидший рендеринг та експорт.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.