Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Ultra та Apple M3 Max — це битва двох флагманських процесорів для професійних ноутбуків. M4 Ultra, представлений у травні 2025 року, пропонує 24 ядра та частоту до 4,52 ГГц, тоді як M3 Max (жовтень 2023) має 16 ядер і частоту 4,05 ГГц. Обидва чипи побудовані на ARM-архітектурі, але M4 Ultra отримав новіше кодове ім'я M4 та 80-ядерну графіку. Розглянемо ключові відмінності в тестах, енергоспоживанні та реальній роботі.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає M3 Max у багатопотокових завданнях: Geekbench 6 багатоядерний — 32871 проти 21167, Cinebench R23 багатоядерний — 44781 проти 24020. Однопотокова продуктивність також вища (4062 vs 3227). Водночас M3 Max демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 0 у M4 Ultra), що може бути важливим для автономності. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції або відеомонтажу — обирайте M4 Ultra. Для тривалої роботи від батареї з добрим балансом — M3 Max.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: M4 Ultra має 24 ядра (8 високопродуктивних + 16 енергоефективних), тоді як M3 Max — 16 ядер (12+4), що дає M4 Ultra перевагу в багатопотоковості.
  • Частота: M4 Ultra працює на 4,52 ГГц, M3 Max — 4,05 ГГц, що забезпечує вищу однопотокову продуктивність у M4 Ultra.
  • Інтегрована графіка: M4 Ultra оснащений 80-ядерним GPU (63 бали), M3 Max — 40-ядерним (55 балів), що робить M4 Ultra кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: M3 Max отримав 100 балів, тоді як M4 Ultra — 0, що вказує на значно нижче енергоспоживання M3 Max при меншій продуктивності.
  • Дата виходу: M4 Ultra вийшов у травні 2025, M3 Max — у жовтні 2023, тому M4 Ultra є новішою архітектурою з покращеними показниками.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 24020

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 21167
File compression Немає даних 2190 MB/sec
Clang compilation Немає даних 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 557.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 648.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 309.1 pages/sec
Background blur Немає даних 68.9 images/sec
Photo processing Немає даних 183.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 30.6 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Apple
Дата виходу 1 травня 2025 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Apple M4 Apple M3
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 24 12
Потоковий 24 12
Частота 4,52 ГГц 4,05 ГГц
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,89 ГГц 2,75 ГГц
Кількість ядер 32 16
Кількість потоків 32 16
Множник 45x 40x
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Сокет Apple M-Socket Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 56 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 500 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 10240 5120
TMUs 640 320
ROPs 320 160
Обчислювальні блоки 1280 640
TGP 120 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 91.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 131.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 575M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 61.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 24.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 531.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 4271 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4783
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 40959

Інше

Версія PCI Express Немає даних 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу: M4 Ultra чи M3 Max?

Apple M4 Ultra кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 44781 проти 24020) та потужнішій 80-ядерній графіці, що пришвидшує рендеринг і експорт відео.

Чи варто оновлюватися з M3 Max на M4 Ultra?

Якщо ви працюєте з важкими обчисленнями (3D-рендеринг, компіляція коду, наукові симуляції) — так, M4 Ultra дасть приріст до 86% у багатоядерних тестах. Для звичайних завдань оновлення не є критичним.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Apple M3 Max має значно кращу енергоефективність (100 балів проти 0), що означає менше енергоспоживання при нижчій продуктивності. M4 Ultra споживає більше, але видає набагато вищу потужність.

Чи можна порівнювати M4 Ultra та M3 Max за ігровою продуктивністю?

Так, M4 Ultra з 80-ядерним GPU (63 бали) перевершує M3 Max (55 балів) у графічних завданнях, що робить його кращим для ігор, хоча обидва процесори не є спеціалізованими ігровими рішеннями.

Який процесор обрати для роботи з AI та машинним навчанням?

Apple M4 Ultra кращий для AI завдяки вищим показникам у Geekbench 6 (багатоядерний 32871) та новішій архітектурі ARMv9, що підтримує сучасні інструкції для нейромереж.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.