Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i5 13400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Ultra та Intel Core i5 13400F – це двобій двох абсолютно різних архітектур: ARM-чипа для ноутбуків від Apple та x86-процесора для настільних ПК від Intel. M4 Ultra, випущений у 2025 році, пропонує 24 ядра, частоту до 4,52 ГГц та потужну інтегровану графіку. Core i5 13400F, представлений у 2023 році, орієнтований на ігрові та робочі збірки. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає Intel Core i5 13400F за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 2199 vs 1744 та 44781 vs 15911 відповідно). M4 Ultra також має потужну інтегровану графіку (80 ядер), що робить його ідеальним для професійних завдань на ноутбуці. Однак Core i5 13400F виграє в енергоефективності (100 балів) і доступніший для настільних ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному форм-факторі – обирайте M4 Ultra. Для бюджетної ігрової збірки з дискретною відеокартою – Core i5 13400F.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як Intel Core i5 13400F – 10 ядер (6 P-cores + 4 E-cores) і 16 потоків, що дає M4 Ultra перевагу в багатопотокових завданнях.
  • M4 Ultra демонструє значно вищі результати в бенчмарках: Cinebench R23 багатоядерний – 44781 проти 15911, Geekbench 6 багатоядерний – 32871 проти 11321.
  • Intel Core i5 13400F на 100 балів випереджає M4 Ultra за енергоефективністю, що робить його кращим вибором для систем з обмеженим тепловиділенням.
  • M4 Ultra оснащений потужною інтегрованою графікою (80 ядер), тоді як Core i5 13400F не має вбудованого відеоядра – потрібна дискретна відеокарта.
  • Apple M4 Ultra використовує архітектуру ARMv9 і призначений для ноутбуків, а Intel Core i5 13400F – x86 для настільних ПК, що впливає на сумісність і платформу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1744
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 15911

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 11321
File compression Немає даних 842.6 MB/sec
Clang compilation Немає даних 88.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 264.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 348.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 237.2 pages/sec
Background blur Немає даних 54.8 images/sec
Photo processing Немає даних 88.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 20.1 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Raptor Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Немає
Номер моделі Немає даних i5-13400F

Процесор

Ядер 24 6
Потоковий 24 12
Частота 4,52 ГГц 2.5 ГГц
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,89 ГГц 1,8 ГГц
Кількість ядер 32 10
Кількість потоків 32 16
Множник 45x 25x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 20МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Сокет Apple M-Socket LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 65 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 148 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 10240 Немає даних
TMUs 640 Немає даних
ROPs 320 Немає даних
Обчислювальні блоки 1280 Немає даних
TGP 120 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 80.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 60.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 84M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 314.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1449 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3644
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25179

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i5 13400F
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i5 13400F?

Intel Core i5 13400F краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності в настільних ПК та сумісності з дискретними відеокартами. M4 Ultra має потужну інтегровану графіку, але більшість ігор оптимізовані під x86.

Чи можна порівнювати Apple M4 Ultra та Intel Core i5 13400F за продуктивністю?

Так, хоча це різні платформи (ARM vs x86), бенчмарки показують, що M4 Ultra значно потужніший у багатопотокових завданнях, а Core i5 13400F виграє в енергоефективності та доступності.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i5 13400F має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів проти 0 у M4 Ultra), що робить його економнішим у настільних системах. Однак M4 Ultra оптимізований для ноутбуків і споживає менше енергії в реальних умовах.

Чи підходить Apple M4 Ultra для відеомонтажу?

Так, M4 Ultra з 80-ядерною графікою та високою багатопотоковою продуктивністю (44781 у Cinebench R23) чудово справляється з відеомонтажем, рендерингом та іншими професійними завданнями.

Який процесор обрати для робочої станції?

Apple M4 Ultra кращий для професійних завдань на ноутбуці завдяки потужній інтегрованій графіці та високим показникам у бенчмарках. Intel Core i5 13400F – бюджетний варіант для настільного ПК з дискретною відеокартою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.