Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i7 10510U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Ultra та Intel Core i7 10510U — це протистояння сучасного флагманського ARM-процесора для ноутбуків (2025 рік) і мобільного чипа Intel попереднього покоління (2019). M4 Ultra має 24 ядра, частоту до 4,52 ГГц та 80-ядерну графіку, тоді як Core i7 10510U — 4 ядра, 8 потоків і базову інтегровану графіку UHD. Різниця в роках випуску та архітектурі визначає кардинальну перевагу Apple за продуктивністю та енергоефективністю.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає Intel Core i7 10510U за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність у Geekbench 6 вища майже втричі (4062 проти 1401), а багатопотокова — майже вдесятеро (32871 проти 3375). M4 Ultra також має потужну 80-ядерну графіку, що робить його ідеальним для відеомонтажу, 3D-рендерингу та ігор. Core i7 10510U, попри високу енергоефективність (100 балів), програє за продуктивністю та актуальністю. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійних завдань — обирайте M4 Ultra.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як Intel Core i7 10510U — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає M4 Ultra величезну перевагу в багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність M4 Ultra (Geekbench 6: 4062) майже втричі вища за Core i7 10510U (1401), що критично для швидкодії в більшості програм.
  • Багатопотокова продуктивність M4 Ultra (Cinebench R23: 44781) перевищує Core i7 10510U (4239) більш ніж у 10 разів — ідеально для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка M4 Ultra (80 ядер) набагато потужніша за UHD Graphics у Core i7 10510U (оцінка 63 проти 18), що дозволяє запускати сучасні ігри та працювати з відео.
  • M4 Ultra вийшов у 2025 році, тоді як Core i7 10510U — у 2019, тому M4 Ultra підтримує новітні технології (ARMv9, PCIe 5.0) та має значно кращу енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1207
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 4239

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 1401
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 3375
File compression Немає даних 223.5 MB/sec
Clang compilation Немає даних 16.8 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 71 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 106 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 128.2 pages/sec
Background blur Немає даних 17.6 images/sec
Photo processing Немає даних 27.9 images/sec
Ray tracing Немає даних 6.26 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 21 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Comet Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) UHD Graphics 620
Номер моделі Немає даних i7-10510U

Процесор

Ядер 24 4
Потоковий 24 8
Частота 4,52 ГГц 1,8 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,89 ГГц Немає даних
Кількість ядер 32 4
Кількість потоків 32 8
Множник 45x 18x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Сокет Apple M-Socket BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 10240 192
TMUs 640 24
ROPs 320 3
Обчислювальні блоки 1280 24
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41,66 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 23.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 14.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 23M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 11.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 84.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 478 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2287
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6580

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 10510U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 10510U?

Apple M4 Ultra значно кращий завдяки потужній 80-ядерній графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Core i7 10510U з UHD Graphics підходить лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i7 10510U у 2025 році?

Ні, цей процесор застарів: низька продуктивність, слабка графіка та відсутність підтримки сучасних стандартів роблять його невигідним вибором навіть для бюджетних ноутбуків.

Наскільки Apple M4 Ultra енергоефективніший за Intel Core i7 10510U?

M4 Ultra має вищу енергоефективність завдяки ARM-архітектурі та 3-нм техпроцесу, хоча Core i7 10510U отримав 100 балів у нашому рейтингу. M4 Ultra споживає менше енергії при значно вищій продуктивності.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M4 Ultra — ідеальний вибір завдяки багатоядерній потужності (Cinebench R23 багатоядерний: 44781) та потужній графіці. Core i7 10510U не впорається з сучасними 4K-проектами.

Чи можна порівнювати Apple M4 Ultra та Intel Core i7 10510U за ціною?

M4 Ultra встановлюється в преміальні MacBook Pro, тоді як Core i7 10510U — у бюджетні та середні ноутбуки. Різниця в ціні відповідає різниці в продуктивності та технологіях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.