Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i7 10850H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів змагання між ARM-архітектурою Apple та класичними x86-рішеннями Intel триває. Ми порівняли флагманський Apple M4 Ultra, випущений у 2025 році, та Intel Core i7 10850H з 2020 року. Хоча ці чипи належать до різних епох та цінових категорій, їхнє зіставлення допоможе зрозуміти, наскільки далеко пішов прогрес. Розглянемо ключові характеристики: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків та енергоспоживання.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає Intel Core i7 10850H за всіма показниками продуктивності: однопотокова (98 vs 43 балів) та багатопотокова (77 vs 14) перевага очевидна. M4 Ultra має 24 ядра (проти 8 у Intel), вищу частоту (4,52 ГГц) та набагато потужнішу інтегровану графіку (80 ядер). В тестах Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Ultra (44781) майже в 6 разів вищий за i7 10850H (7455). Однак Intel виграє в енергоефективності (100 балів), що робить його прийнятним для бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для творчих завдань чи ігор — обирайте Apple M4 Ultra.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Apple M4 Ultra має 24 ядра (8 високопродуктивних + 16 ефективних), тоді як Intel Core i7 10850H — лише 8 ядер (4 високопродуктивних + 4 ефективних). Це дає M4 Ultra величезну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Продуктивність за бенчмарками: M4 Ultra набирає 2199 балів у Cinebench R23 (одноядерний) та 44781 (багатоядерний), тоді як i7 10850H — лише 1196 та 7455 відповідно. Аналогічна картина в Geekbench 6: 4062 vs 1454 (одноядерний) та 32871 vs 6127 (багатоядерний).
  • Інтегрована графіка: M4 Ultra оснащений 80-ядерним GPU, що забезпечує високі 63 бали в рейтингу інтегрованої графіки проти лише 22 балів у i7 10850H. Це робить M4 Ultra придатним для легких ігор та рендерингу без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Intel Core i7 10850H отримує 100 балів за енергоефективність, тоді як у M4 Ultra цей показник дорівнює 0 (ймовірно, через відсутність даних або іншу методику вимірювання). На практиці M4 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, але офіційне порівняння не на користь Apple.
  • Дата виходу та архітектура: M4 Ultra (травень 2025) базується на ARMv9, тоді як i7 10850H (квітень 2020) — на x86 Comet Lake. Новіша архітектура M4 Ultra забезпечує кращу продуктивність на ват та підтримку сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1196
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 7455

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 1454
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 6127
File compression Немає даних 556.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 41.8 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 146 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 191.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 142.5 pages/sec
Background blur Немає даних 31.7 images/sec
Photo processing Немає даних 55.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 8.67 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 2 квітня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Comet Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) UHD Graphics 630
Номер моделі Немає даних i7-10850H

Процесор

Ядер 24 6
Потоковий 24 12
Частота 4,52 ГГц 2.7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,89 ГГц Немає даних
Кількість ядер 32 6
Кількість потоків 32 12
Множник 45x 27x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Сокет Apple M-Socket BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 45 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 10240 192
TMUs 640 24
ROPs 320 3
Обчислювальні блоки 1280 24
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 40.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 25.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 41M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 168.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 713 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2681
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 11781

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 10850H
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 10850H?

Apple M4 Ultra значно потужніший завдяки 80-ядерній графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Однак сумісність ігор на ARM-архітектурі обмежена, тому для ігор на Windows краще підійде Intel i7 10850H з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i7 10850H у 2025 році?

Intel Core i7 10850H — застарілий процесор. Його продуктивність у 6 разів нижча за M4 Ultra в багатопотокових завданнях. Він підійде хіба що для бюджетних ноутбуків або базових офісних завдань, але для сучасних додатків краще шукати новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 10850H?

За рейтингом енергоефективності Intel Core i7 10850H отримує 100 балів, а M4 Ultra — 0. Однак на практиці M4 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі. Різниця в рейтингах може бути пов'язана з різними методиками вимірювання.

Скільки ядер у Apple M4 Ultra та Intel Core i7 10850H?

Apple M4 Ultra має 24 ядра (8 високопродуктивних + 16 ефективних). Intel Core i7 10850H — 8 ядер (4 високопродуктивних + 4 ефективних). M4 Ultra також підтримує 24 потоки, тоді як i7 10850H — 8 потоків.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Apple M4 Ultra набагато кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (44781 vs 7455 у Cinebench R23) та потужній інтегрованій графіці. Він впорається з 4K/8K відео та складним рендерингом значно швидше, ніж Intel Core i7 10850H.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.