Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i7 13620H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Ultra та Intel Core i7 13620H — це двобій двох потужних процесорів для ноутбуків, що представляють різні архітектури. M4 Ultra, випущений у 2025 році, має 24 ядра ARMv9, а Core i7 13620H, представлений у 2023 році, працює на архітектурі x86. Обидва чипи пропонують високу продуктивність, але суттєво відрізняються за підходами до обчислень, енергоспоживанням та графічними можливостями. Розгляньмо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає Intel Core i7 13620H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 та Geekbench 6. Він також має потужнішу інтегровану графіку (80 ядер). Однак Intel Core i7 13620H демонструє кращу енергоефективність за рейтингом, що може бути важливим для автономності ноутбука. Якщо ваш пріоритет — максимальна обчислювальна потужність та графіка, обирайте M4 Ultra. Для завдань, де важливе енергозбереження, Core i7 13620H може бути практичнішим.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Ultra має рейтинг 98.0 проти 68.0 у Intel Core i7 13620H, що робить його значно швидшим в одноядерних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Ultra (77.0) вдвічі перевершує Core i7 13620H (28.0) завдяки 24 ядрам і вищій частоті (4,52 ГГц).
  • Інтегрована графіка: M4 Ultra з 80-ядерною графікою має рейтинг 63.0, тоді як Core i7 13620H — лише 36.0, що дає перевагу в графічних завданнях.
  • Енергоефективність: Intel Core i7 13620H отримує максимальний рейтинг 100.0, тоді як у M4 Ultra цей показник не вказано (0.0), що свідчить про кращу енергоефективність Intel.
  • Дата виходу: M4 Ultra (травень 2025) новіший за Core i7 13620H (січень 2023), що пояснює його перевагу в архітектурі та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 15496

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 2494
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 12296
File compression Немає даних 1100 MB/sec
Clang compilation Немає даних 86.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 293.8 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 338.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 251.9 pages/sec
Background blur Немає даних 52.1 images/sec
Photo processing Немає даних 107.8 images/sec
Ray tracing Немає даних 20 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Raptor Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) UHD Graphics (64EU)
Номер моделі Немає даних i7-13620H

Процесор

Ядер 24 6
Потоковий 24 12
Частота 4,52 ГГц 2,4 ГГц
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,89 ГГц 1,8 ГГц
Кількість ядер 32 10
Кількість потоків 32 16
Множник 45x 24x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 24МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Сокет Apple M-Socket BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 35-45 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel UHD Graphics (64EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 10240 512
TMUs 640 32
ROPs 320 16
Обчислювальні блоки 1280 64
TGP 120 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 1,54 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 84.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 62.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 101M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 29.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 290.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1698 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 18B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3680
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24895

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 13620H
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 13620H?

Apple M4 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (80 ядер) та вищий рейтинг графіки (63.0), тому він краще підходить для ігор, ніж Intel Core i7 13620H (36.0).

Чи варто вибирати Apple M4 Ultra через новішу архітектуру?

Так, M4 Ultra на ARMv9 забезпечує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, що робить його кращим вибором для ресурсомістких завдань, як-от відеомонтаж або 3D-рендеринг.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 13620H?

Intel Core i7 13620H має вищий рейтинг енергоефективності (100.0), що вказує на менше енергоспоживання, тому він краще підходить для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи підходить Intel Core i7 13620H для професійної роботи?

Так, Core i7 13620H забезпечує достатню продуктивність для більшості професійних завдань, але поступається M4 Ultra в багатопотокових обчисленнях, тому для важких робочих навантажень краще обрати M4 Ultra.

Який процесор має кращі результати в бенчмарках?

Apple M4 Ultra значно випереджає Intel Core i7 13620H у Cinebench R23 (багатоядерний: 44781 проти 15496) та Geekbench 6 (багатоядерний: 32871 проти 12296), що підтверджує його перевагу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.