Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i7 13700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставили два потужні процесори різних архітектур: Apple M4 Ultra, представлений у травні 2025 року, та Intel Core i7 13700K, випущений у вересні 2022 року. M4 Ultra – це 24-ядерний ARM-чип для ноутбуків із частотою 4,52 ГГц та інтегрованою 80-ядерною графікою. Core i7 13700K – 16-ядерний (8+8) гібридний процесор для настільних ПК на архітектурі Raptor Lake. Ми проаналізували ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra випереджає Intel Core i7 13700K за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 4062 проти 2941) та багатопотоковою (Geekbench 6: 32871 проти 20193). У Cinebench R23 M4 Ultra також значно швидший: 44781 проти 30468 у багатоядерному тесті. Однак Core i7 13700K має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 0 у M4 Ultra) та кращий показник Passmark CPU (багатоядерний: 46430 проти 44781 у M4 Ultra). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для творчих завдань та сучасних додатків, обирайте M4 Ultra. Для ігор та завдань, де важлива енергоефективність, краще підійде Core i7 13700K.

Основні відмінності

  • Архітектура: Apple M4 Ultra побудований на ARMv9, тоді як Intel Core i7 13700K використовує x86-архітектуру Raptor Lake.
  • Кількість ядер: M4 Ultra має 24 ядра (всі продуктивні), а Core i7 13700K – 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних).
  • Інтегрована графіка: M4 Ultra оснащений потужною 80-ядерною GPU, що значно перевершує вбудовану графіку Intel UHD 770.
  • Продуктивність у бенчмарках: M4 Ultra показує вищі результати в Geekbench 6 та Cinebench R23 (одно- та багатоядерні), але Core i7 13700K лідирує у Passmark CPU (багатоядерний).
  • Енергоефективність: Intel Core i7 13700K має вищий рейтинг енергоефективності (100), тоді як у M4 Ultra цей показник не визначений (0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 2082
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 30468

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 2941
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 20193
File compression Немає даних 1770 MB/sec
Clang compilation Немає даних 167.5 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 528.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 560.2 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 288 pages/sec
Background blur Немає даних 81 images/sec
Photo processing Немає даних 187.6 images/sec
Ray tracing Немає даних 37.6 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 27 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Raptor Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) UHD Graphics 770
Номер моделі Немає даних i7-13700K

Процесор

Ядер 24 8
Потоковий 24 16
Частота 4,52 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 2,89 ГГц 2.5 ГГц
Кількість ядер 32 16
Кількість потоків 32 24
Множник 45x 34x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 30МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Сокет Apple M-Socket LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 125 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 253 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 10240 256
TMUs 640 16
ROPs 320 8
Обчислювальні блоки 1280 32
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 0,82 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 155.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 115.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 196M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 63.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 33.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 602.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 2758 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 37B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4360
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 46430

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 13700K
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 13700K?

Intel Core i7 13700K, ймовірно, краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності у Passmark та ширшій сумісності з ігровими додатками x86. Однак M4 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним для ноутбуків.

Чи варто купувати Apple M4 Ultra у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійних завдань (відеомонтаж, 3D-моделювання, компіляція) у компактному ноутбуці. M4 Ultra пропонує видатні результати в Geekbench та Cinebench.

Який процесор енергоефективніший?

За наданими даними, Intel Core i7 13700K має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 0). Однак це може бути пов'язано з особливостями оцінки, оскільки M4 Ultra зазвичай вважається дуже енергоефективним завдяки ARM-архітектурі.

Чи підходить Intel Core i7 13700K для роботи з відео?

Так, Core i7 13700K добре справляється з відеомонтажем завдяки 16 ядрам та підтримці Quick Sync. Однак M4 Ultra з 80-ядерною графікою може бути швидшим у рендерингу та обробці відео.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Ultra значно випереджає Intel Core i7 13700K за інтегрованою графікою: 80 ядер GPU проти Intel UHD 770. Це робить M4 Ultra кращим вибором для графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.