Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Ultra та Intel Core i7 7700 — це протистояння поколінь: ультрасучасний ARM-процесор для ноутбуків 2025 року проти легендарного настільного чипа Intel 2017 року. M4 Ultra вражає 24 ядрами та частотою 4,52 ГГц, тоді як i7-7700 пропонує 4 ядра і 8 потоків. Розберімося, наскільки велика різниця в синтетичних тестах, ігровій продуктивності та енергоефективності.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra — абсолютний лідер за продуктивністю: майже вдвічі вищий одноядерний показник Geekbench 6 (4062 проти 1473) та в 6,8 раза кращий багатоядерний результат (32871 проти 4834). У Cinebench R23 M4 Ultra набирає 44781 балів проти 5439 у i7-7700. Однак Intel Core i7 7700 виграє в енергоефективності (100 балів проти 0), що робить його привабливим для бюджетних збірок. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для відеомонтажу, рендерингу або сучасних ігор — обирайте M4 Ultra. Для базових офісних завдань і старих ігор i7-7700 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як Intel Core i7 7700 — лише 4 ядра та 8 потоків. Це дає M4 Ultra величезну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Частота: M4 Ultra працює на 4,52 ГГц, а i7-7700 має базову частоту 3,6 ГГц із можливістю Turbo Boost до 4,2 ГГц. Вища частота M4 Ultra підсилює одноядерну продуктивність.
  • Інтегрована графіка: M4 Ultra оснащений 80-ядерною GPU, що забезпечує 63 бали в рейтингу графіки, тоді як i7-7700 має вбудовану Intel HD Graphics 630 (20 балів). M4 Ultra значно краще підходить для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Intel Core i7 7700 отримав 100 балів, а Apple M4 Ultra — 0. Незважаючи на це, M4 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, але в рейтингу сайту він не має оцінки.
  • Дата виходу та техпроцес: M4 Ultra вийшов у 2025 році, i7-7700 — у 2017. M4 Ultra використовує сучасний 3-нм техпроцес, тоді як i7-7700 — 14-нм. Це пояснює величезний розрив у продуктивності та енергоспоживанні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1089
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 5439

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 1473
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 4834
File compression Немає даних 408.3 MB/sec
Clang compilation Немає даних 32.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 113.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 152.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 139 pages/sec
Background blur Немає даних 26.8 images/sec
Photo processing Немає даних 46.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 6.68 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 3 січня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Kaby Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) HD Graphics 630
Номер моделі Немає даних i7-7700

Процесор

Ядер 24 4
Потоковий 24 8
Частота 4,52 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,89 ГГц Немає даних
Кількість ядер 32 4
Кількість потоків 32 8
Множник 45x 36x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Сокет Apple M-Socket LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 65 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel HD Graphics 630
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 10240 192
TMUs 640 24
ROPs 320 3
Обчислювальні блоки 1280 24
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- DDR3L-1600
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 27.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 17 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 28M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 15.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 122.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 591 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2454
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8648

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 7700
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 7700?

Apple M4 Ultra значно потужніший завдяки 80-ядерній графіці та вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 4062 проти 1473). Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, але потребує macOS-сумісності.

Чи варто оновлювати Intel Core i7 7700 до Apple M4 Ultra?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або використовуєте важкі програми. M4 Ultra у 6,8 раза швидший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 44781 проти 5439). Для офісних завдань i7-7700 все ще достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

За даними рейтингу, Intel Core i7 7700 має 100 балів енергоефективності, а Apple M4 Ultra — 0. Однак M4 Ultra виконаний за 3-нм техпроцесом і споживає менше енергії в реальних умовах, особливо в ноутбуках.

Чи підходить Apple M4 Ultra для робочих станцій?

Так, M4 Ultra з 24 ядрами та 80-ядерною графікою ідеальний для професійних завдань: рендеринг, компіляція коду, обробка відео. Його багатоядерний результат Geekbench 6 (32871) майже в 7 разів вищий, ніж у i7-7700.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Ultra з 80-ядерною GPU (63 бали) значно перевершує Intel HD Graphics 630 (20 балів). M4 Ultra може запускати сучасні ігри в середніх налаштуваннях, тоді як i7-7700 підходить лише для старих або нетребувальних проєктів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.