Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i7 8650U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та Intel Core i7 8650U — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні епохи та архітектури. M4 Ultra, випущений у 2025 році, має 24 ядра та працює на частоті 4,52 ГГц, тоді як i7 8650U (2017 рік) — 8-ядерний чип з архітектурою Kaby Lake R. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від синтетичних тестів до реальних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra значно випереджає Intel Core i7 8650U за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Ultra (44781 бал) майже в 12 разів вищий, ніж у i7 8650U (3689 балів). Одноядерна продуктивність M4 Ultra також удвічі вища (2199 проти 907). Однак i7 8650U виграє в енергоефективності (100 балів проти 0), що може бути критичним для ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу або 3D-рендерингу — обирайте M4 Ultra. Для базових офісних завдань i7 8650U все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як Intel Core i7 8650U — 4 ядра та 8 потоків (з Hyper-Threading).
  • Максимальна частота M4 Ultra становить 4,52 ГГц, у i7 8650U — до 4,2 ГГц в турборежимі.
  • У Geekbench 6 багатоядерний результат M4 Ultra (32871) майже в 9,5 раза вищий, ніж у i7 8650U (3490).
  • Інтегрована графіка M4 Ultra (80-ядерний GPU) значно потужніша: 63 бали проти 17 у i7 8650U (Intel UHD 620).
  • Енергоефективність i7 8650U оцінена в 100 балів, тоді як M4 Ultra отримав 0 — це пов’язано з вищим TDP та архітектурними особливостями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 907
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 3689

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 1393
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 3490
File compression Немає даних 304.7 MB/sec
Clang compilation Немає даних 18 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 87.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 112.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 116.4 pages/sec
Background blur Немає даних 18.6 images/sec
Photo processing Немає даних 40.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.5 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 21 серпня 2017
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) UHD Graphics 620
Номер моделі Немає даних i7-8650U

Процесор

Ядер 24 4
Потоковий 24 8
Частота 4,52 ГГц 1,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,89 ГГц Немає даних
Кількість ядер 32 4
Кількість потоків 32 8
Множник 45x 19x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Сокет Apple M-Socket BGA-1356
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 15 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 10240 192
TMUs 640 24
ROPs 320 3
Обчислювальні блоки 1280 24
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 22.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 23M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 80.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 477 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2128
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6264

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i7 8650U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i7 8650U?

Apple M4 Ultra значно кращий завдяки потужній 80-ядерній інтегрованій графіці (63 бали проти 17). Однак i7 8650U може працювати з дискретними відеокартами в ноутбуках, що в деяких випадках дає перевагу.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 8650U у 2025 році?

Для базових завдань (браузинг, офіс, відео 1080p) — так, але для сучасних додатків або багатозадачності краще обрати новіший процесор, оскільки i7 8650U значно поступається за багатоядерною продуктивністю.

Який процесор енергоефективніший: M4 Ultra чи i7 8650U?

Intel Core i7 8650U має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів проти 0), що робить його кращим вибором для ультрабуків з автономністю до 8-10 годин.

Чи підходить Apple M4 Ultra для професійного відеомонтажу?

Так, завдяки 24 ядрам та потужній графіці M4 Ultra чудово справляється з 4K/8K відео, рендерингом та композитингом. Його багатоядерний результат Cinebench R23 (44781) підтверджує це.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Ultra: одноядерний тест Geekbench 6 — 4062 бали проти 1393 у i7 8650U. Це означає швидшу роботу в додатках, які використовують одне ядро (наприклад, ігри або браузери).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.