Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i9 13900KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та Intel Core i9 13900KF — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та філософії. M4 Ultra, випущений у 2025 році, працює на ARMv9 і пропонує 24 ядра з частотою до 4,52 ГГц, тоді як Core i9 13900KF (2022) базується на архітектурі x86 та має 24 ядра (8 продуктивних + 16 ефективних). Обидва чипи демонструють високі результати в бенчмарках, але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях: M4 Ultra вражає в Geekbench 6, а i9 13900KF — у Passmark.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra виграє в однопотоковій продуктивності (98 балів проти 84) та багатопотоковій (77 проти 55), що підтверджується Geekbench 6: 4062 проти 2996 (одноядерний) і 32871 проти 20166 (багатоядерний). Він також має потужну інтегровану графіку (80 ядер) і вищу енергоефективність. Натомість Intel Core i9 13900KF лідирує в Cinebench R23 (одноядерний — 2262 проти 2199) та Passmark (58372 проти відсутнього показника), що робить його кращим для завдань, які потребують високої частоти та сумісності з x86-софтом. Вибір залежить від екосистеми: M4 Ultra ідеальний для Mac, а i9 13900KF — для ПК на Windows.

Основні відмінності

  • Архітектура: M4 Ultra використовує ARMv9, а i9 13900KF — x86, що впливає на сумісність із програмним забезпеченням.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Ultra має вищий бал (98 проти 84) і лідирує в Geekbench 6 (4062 проти 2996), але i9 13900KF перемагає в Cinebench R23 (2262 проти 2199).
  • Багатопотокова продуктивність: M4 Ultra значно випереджає в Geekbench 6 (32871 проти 20166) та Cinebench R23 (44781 проти 39012).
  • Інтегрована графіка: M4 Ultra оснащений 80-ядерним GPU, тоді як i9 13900KF не має вбудованої графіки (модель KF).
  • Енергоефективність: M4 Ultra демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 0 у i9 13900KF), що важливо для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 2262
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 39012

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 2996
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 20166
File compression Немає даних 1590 MB/sec
Clang compilation Немає даних 195 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 485.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 531.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 296.4 pages/sec
Background blur Немає даних 72.3 images/sec
Photo processing Немає даних 153.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 44 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 27 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Raptor Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Немає
Номер моделі Немає даних i9-13900K

Процесор

Ядер 24 8
Потоковий 24 16
Частота 4,52 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 8 16
Потоковий 8 16
Частота 2,89 ГГц 2.2 ГГц
Кількість ядер 32 24
Кількість потоків 32 32
Множник 45x 30x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 36 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Сокет Apple M-Socket LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 125 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 253 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 10240 Немає даних
TMUs 640 Немає даних
ROPs 320 Немає даних
Обчислювальні блоки 1280 Немає даних
TGP 120 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 209.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 152.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 228M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 87.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 46.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 798.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 2954 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 46.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4613
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 58372

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i9 13900KF
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i9 13900KF?

Intel Core i9 13900KF краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій частоті та сумісності з більшістю ігор на x86. M4 Ultra має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор для ARM обмежена.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Ultra значно енергоефективніший (100 балів проти 0 у i9 13900KF). Це робить його ідеальним для ноутбуків, де важлива автономність.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в робочих завданнях?

Так. M4 Ultra виграє в багатопотокових завданнях (рендеринг, відеомонтаж) завдяки вищим балам у Geekbench та Cinebench R23. i9 13900KF кращий для завдань, оптимізованих під x86, як-от компіляція коду.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Ultra має потужну інтегровану графіку (80 ядер), що підходить для легкого геймінгу та роботи з графікою. Intel Core i9 13900KF не має вбудованої графіки, тому потребує дискретної відеокарти.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто вибирати новіший?

Apple M4 Ultra вийшов у травні 2025 року, а Intel Core i9 13900KF — у вересні 2022. Новіший M4 Ultra пропонує кращу енергоефективність і багатопотокову продуктивність, але вибір залежить від вашої екосистеми (Mac чи ПК).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.