Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core i9 14900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та Intel Core i9 14900K — два потужних процесори, які представляють різні архітектурні підходи. M4 Ultra, створений для ноутбуків Mac, пропонує 24 ядра з частотою до 4,52 ГГц і 80-ядерну інтегровану графіку. Core i9 14900K — флагманський десктопний чип Intel із гібридною архітектурою, високою однопотоковою продуктивністю та підтримкою новітніх стандартів. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra виграє в енергоефективності та багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 — 32871 бал), що робить його ідеальним для професійної роботи з відео, 3D-моделюванням та іншими ресурсомісткими завданнями на Mac. Intel Core i9 14900K, своєю чергою, демонструє вищі результати в одноядерних тестах (Cinebench R23 — 2293 бали) і кращу сумісність з іграми та ПЗ для Windows. Якщо ви працюєте виключно в екосистемі Apple та цінуєте мобільність — обирайте M4 Ultra. Для гнучкого десктопу з максимальною продуктивністю в іграх і завданнях, що вимагають високої частоти, краще підійде Core i9 14900K.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як Intel Core i9 14900K — 24 ядра (8 продуктивних + 16 ефективних) і 32 потоки, що забезпечує кращу багатопотокову обробку в деяких сценаріях.
  • M4 Ultra використовує архітектуру ARMv9 та інтегровану графіку Apple M4 Ultra GPU (80-core), що дає перевагу в енергоефективності та роботі з графікою на Mac. Core i9 14900K базується на x86 і потребує дискретної відеокарти для ігор.
  • У тесті Geekbench 6 багатоядерний результат M4 Ultra (32871) значно вищий, ніж у Core i9 14900K (22629), що свідчить про кращу продуктивність у паралельних завданнях.
  • Intel Core i9 14900K демонструє вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (2293 проти 2199) та Passmark (4740 проти 4062), що важливо для ігор і додатків, чутливих до частоти.
  • M4 Ultra вийшов у травні 2025 року, тоді як Core i9 14900K — у жовтні 2023. M4 Ultra орієнтований на ноутбуки, а Core i9 14900K — на стаціонарні ПК, що впливає на енергоспоживання та можливості охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 2293
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 40400

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 3171
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 22629
File compression Немає даних 1940 MB/sec
Clang compilation Немає даних 194.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 589.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 638.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 318.7 pages/sec
Background blur Немає даних 71.7 images/sec
Photo processing Немає даних 191.6 images/sec
Ray tracing Немає даних 41.7 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 16 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Raptor Lake Refresh
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) UHD Graphics 770
Номер моделі Немає даних i9-14900K

Процесор

Ядер 24 8
Потоковий 24 16
Частота 4,52 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 8 16
Потоковий 8 16
Частота 2,89 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 32 24
Кількість потоків 32 32
Множник 45x 32x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 36 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Сокет Apple M-Socket LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 125 Вт
Макс. TDP (Boost) Немає даних 253 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 10240 256
TMUs 640 16
ROPs 320 8
Обчислювальні блоки 1280 32
TGP 120 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 0,84 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

PassMark

Integer math Немає даних 215 GOps/sec
Floating point math Немає даних 156.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 239M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 88.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 48.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 818.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 3267 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 46.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4740
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 60209

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core i9 14900K
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core i9 14900K?

Intel Core i9 14900K краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та сумісності з більшістю ігрових ПК на Windows. M4 Ultra має потужну інтегровану графіку, але обмежений екосистемою Mac.

Чи можна порівнювати Apple M4 Ultra та Intel Core i9 14900K за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різні архітектури (ARM vs x86) і сценарії використання. M4 Ultra ефективніший у багатопотокових завданнях на Mac, а Core i9 14900K — універсальніший для Windows-додатків та ігор.

Який процесор споживає менше енергії: M4 Ultra чи i9 14900K?

Apple M4 Ultra значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та оптимізації під Mac. Core i9 14900K потребує потужнішого охолодження та блоку живлення, особливо під навантаженням.

Для яких завдань краще підходить Apple M4 Ultra?

M4 Ultra ідеальний для професійної роботи з відеомонтажем, 3D-моделюванням, програмуванням та іншими ресурсомісткими завданнями в екосистемі Apple, де важлива енергоефективність і мобільність.

Чи варто купувати Intel Core i9 14900K у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен потужний десктопний процесор для ігор, роботи з ПЗ під Windows і завдань, що вимагають високої частоти. Він залишається конкурентоспроможним, хоча M4 Ultra випереджає його в багатопотоковій продуктивності на Mac.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.