Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Ultra vs Intel Core Ultra 7 256V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 Ultra та Intel Core Ultra 7 256V — це два потужних процесори для ноутбуків, які представляють різні архітектурні підходи. M4 Ultra з 24 ядрами та частотою 4,52 ГГц пропонує вражаючу багатопотокову продуктивність, тоді як Core Ultra 7 256V робить ставку на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Ultra виграє в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності завдяки 24 ядрам і вищим частотам, що підтверджують результати Cinebench R23 (44781 бал) та Geekbench 6 (32871 бал). Intel Core Ultra 7 256V, натомість, лідирує в енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для автономних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте M4 Ultra. Для тривалої роботи від батареї та повсякденних завдань — Core Ultra 7 256V.

Основні відмінності

  • Apple M4 Ultra має 24 ядра та 24 потоки, тоді як Intel Core Ultra 7 256V — 8 ядер, що дає M4 Ultra значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Частота Apple M4 Ultra становить 4,52 ГГц, що вище за показники Core Ultra 7 256V, забезпечуючи кращу однопотокову продуктивність (98 балів проти 71).
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Ultra (44781) у 4,4 рази вищий, ніж у Core Ultra 7 256V (10059), що свідчить про перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Intel Core Ultra 7 256V демонструє максимальну енергоефективність (100 балів), тоді як у M4 Ultra цей показник не вказано, що робить Intel кращим вибором для автономних пристроїв.
  • Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) отримала 63 бали, значно випереджаючи графіку Core Ultra 7 256V (36 балів), що важливо для легких ігор та відеомонтажу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2199 1823
Cinebench R23 (багатоядерний) 44781 10059

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 4062 2676
Geekbench 6 (багатоядерний) 32871 10735
File compression Немає даних 974.9 MB/sec
Clang compilation Немає даних 67.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 260.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 282.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 298.1 pages/sec
Background blur Немає даних 50.8 images/sec
Photo processing Немає даних 105.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 14 Mpixels/sec

Загальна інформація

Виробник Apple Intel
Дата виходу 1 травня 2025 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Lunar Lake
Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Arc Graphics 140V
Номер моделі Немає даних 256V

Процесор

Ядер 24 4
Потоковий 24 4
Частота 4,52 ГГц 2.2 ГГц
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2,89 ГГц 2.2 ГГц
Кількість ядер 32 8
Кількість потоків 32 8
Множник 45x 22x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 2560КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Сокет Apple M-Socket FCBGA-2833
Критична температура 100°C 100°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 17-37 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 Ultra GPU (80-core) Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1950 МГц
Шейдерні блоки 10240 1024
TMUs 640 Немає даних
ROPs 320 Немає даних
Обчислювальні блоки 1280 Немає даних
TGP 120 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 36,9 терафлопс 3,99 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Немає Немає

PassMark

Integer math Немає даних 46.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 63.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 215M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 209.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1789 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 18.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4151
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21811

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт Intel Core Ultra 7 256V
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 Ultra чи Intel Core Ultra 7 256V?

Apple M4 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (80 ядер, 63 бали), що забезпечує кращу продуктивність в іграх та відеомонтажі. Intel Core Ultra 7 256V (36 балів) поступається, але може бути достатнім для нетребувальних ігор.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 256V для роботи з відео?

Так, але його продуктивність нижча: у Cinebench R23 багатоядерний результат 10059 балів проти 44781 у M4 Ultra. Для важкого рендерингу краще обрати Apple, а для легкого монтажу Intel буде енергоефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 256V лідирує в енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю. Apple M4 Ultra не має оцінки за цим параметром, але зазвичай ARM-чипи також економні.

Який процесор вибрати для програмування та компіляції?

Apple M4 Ultra значно швидший: у Geekbench 6 багатоядерний результат 32871 балів проти 10735 у Intel. Для компіляції коду та багатопотокових завдань M4 Ultra — кращий вибір.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 256V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока енергоефективність і ви не виконуєте важкі багатопотокові завдання. Він підходить для офісної роботи, веб-серфінгу та легкого контенту, але поступається M4 Ultra в продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.