Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 (10-Core) та AMD Ryzen 5 3500U — це процесори різних поколінь і архітектур. M4, випущений у 2024 році, орієнтований на високу продуктивність у компактних пристроях Mac, тоді як Ryzen 5 3500U (2019) був популярним вибором для бюджетних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: однопотокову та багатопотокову швидкість, енергоефективність, інтегровану графіку та результати в популярних бенчмарках, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 3500U майже за всіма показниками. Завдяки новітній архітектурі M4 демонструє в 2,5–3 рази вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 та Cinebench R23, а також у 4–5 разів швидшу багатопотокову обробку. Інтегрована графіка M4 також потужніша, що робить його кращим для сучасних завдань. Ryzen 5 3500U залишається прийнятним для базових офісних сценаріїв, але M4 — беззаперечний лідер для продуктивної роботи та мультимедіа.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 набирає 3849 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1044 у Ryzen 5 3500U — різниця в 3,7 раза.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 отримує 15100 балів у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 2880 у Ryzen 5 3500U, що в 5,2 раза швидше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M4 досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки 3-нм техпроцесу.
  • Інтегрована графіка: M4 набирає 40 балів проти 16 у Ryzen 5 3500U, що забезпечує кращу роботу з графікою та легкими іграми.
  • Рік випуску та техпроцес: M4 (2024, 3 нм) значно новіший за Ryzen 5 3500U (2019, 12 нм), що пояснює величезний розрив у швидкодії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 2760

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 2880

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 15M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 6.1 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 95.9 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 370 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 1947
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 6942

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 4,41 ГГц 2.1 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Множник 44x 21x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 12-35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP5
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 1280 512
TMUs 80 32
ROPs 40 8
Обчислювальні блоки 160 8
TGP 18 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-2400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 5 3500U?

Apple M4 має потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 16) і вищу однопотокову продуктивність, що робить його кращим для сучасних ігор, хоча обидва не призначені для важких ігрових навантажень.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 3500U у 2025 році?

Ryzen 5 3500U вже застарів: його продуктивність у 3-5 разів нижча за M4. Для базових завдань (браузинг, офіс) він ще придатний, але для сучасної роботи краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: Apple M4 чи Ryzen 5 3500U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але M4 використовує 3-нм техпроцес, що дозволяє досягати значно вищої продуктивності без збільшення енергоспоживання.

Як порівнюються результати Cinebench R23 у цих процесорів?

Apple M4 набирає 2102 бали в одноядерному та 12124 у багатоядерному тестах Cinebench R23. Ryzen 5 3500U — лише 765 та 2760 відповідно, що в 2,7 та 4,4 раза менше.

Який процесор обрати для роботи з відео та фото?

Apple M4 значно швидше обробляє фото (141,5 зображень/с проти 28) та PDF (396,3 Mpixels/с проти 92), тому він кращий для професійної роботи з медіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.