Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 5 4500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 (10-Core) та AMD Ryzen 5 4500U — два процесори з різних епох та архітектур. M4, випущений у 2024 році, пропонує сучасну продуктивність і енергоефективність, тоді як Ryzen 5 4500U (2020) є представником серії Renoir для тонких ноутбуків. Порівняємо їх за ключовими бенчмарками, щоб визначити лідера.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає AMD Ryzen 5 4500U за більшістю показників. У Geekbench 6 одноядерний результат M4 (3849) майже в 2,6 рази вищий, ніж у Ryzen (1491), а багатоядерний (15100) — більш ніж у 3 рази. У Cinebench R23 перевага M4 також суттєва: 2102 проти 1151 в одноядерному та 12124 проти 5920 у багатоядерному тесті. M4 також демонструє кращу швидкість у компресії файлів, рендерингу та обробці зображень. Ryzen 5 4500U програє, але залишається гідним варіантом для бюджетних ноутбуків.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Apple M4 має 3849 балів у Geekbench 6, що на 158% більше, ніж 1491 у Ryzen 5 4500U.
  • Багатоядерна продуктивність: M4 набирає 15100 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen — лише 4717, що в 3,2 рази менше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M4 забезпечує значно вищу продуктивність на ват.
  • Інтегрована графіка: M4 отримує 40 балів проти 20 у Ryzen, що вдвічі краще для ігор та графічних завдань.
  • Бенчмарки Passmark: M4 перевершує Ryzen в одноядерному тесті (4471 проти 2434) та багатоядерному (25080 проти 10916).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1151
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 5920

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 513.8 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 29.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 94.1 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 138.8 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 129.8 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 45 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 6.49 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 1491
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 4717

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 31.4 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 22.1 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 14.9M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 6.8 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 125.9 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 528 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 2434
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 10916

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 4,41 ГГц 2.3 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 6
Множник 44x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 10-25 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon RX Vega 6
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1280 384
TMUs 80 24
ROPs 40 8
Обчислювальні блоки 160 6
TGP 18 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 4500U
Версія PCI Express Немає даних 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 5 4500U?

Apple M4 має вдвічі вищий рейтинг інтегрованої графіки (40 проти 20), тому він краще впорається з іграми, хоча для серйозних ігор все ж потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 4500U у 2025 році?

Ryzen 5 4500U підходить для базових завдань і бюджетних ноутбуків, але за продуктивністю він значно поступається сучасним процесорам, як Apple M4.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності 100, але Apple M4 забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні.

Яка різниця в одноядерній продуктивності між M4 та Ryzen 5 4500U?

Apple M4 має 3849 балів у Geekbench 6, що майже в 2,6 рази більше, ніж 1491 у Ryzen 5 4500U.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M4 значно швидше обробляє зображення (141,5 зображень/с проти 45) і рендерить PDF (396,3 Mpixels/с проти 138,8), тому він кращий для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.