Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 5 5600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 (10-Core) та AMD Ryzen 5 5600X — два процесори з різною архітектурою та призначенням. M4, випущений у 2024 році, орієнтований на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 5 5600X (2020) є популярним рішенням для ігрових ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності в бенчмарках, кеші та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає Ryzen 5 5600X в однопотокових тестах (Geekbench 6: 3849 проти 2173) та енергоефективності (100 балів у обох, але M4 досягає цього з меншим TDP). У багатопотокових завданнях M4 також лідирує (Geekbench 6: 15100 проти 9135). Ryzen 5 5600X залишається гідним вибором для ігор на ПК завдяки сумісності з платформою AM4, але M4 краще підходить для професійної роботи з відео, фото та компіляції в екосистемі Apple.

Основні відмінності

  • Apple M4 має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний — 2102 проти 1541 у Ryzen 5 5600X.
  • У багатоядерному Geekbench 6 M4 набирає 15100 балів, що на 65% більше, ніж 9135 у Ryzen 5 5600X.
  • M4 демонструє кращу швидкість обробки файлів (1500 MB/sec) проти 954.5 MB/sec у конкурента.
  • Ryzen 5 5600X вийшов у 2020 році, тоді як M4 — у 2024, що впливає на підтримку сучасних технологій.
  • Загальний рейтинг M4 — 67 балів, що значно вище за 53 бали у Ryzen 5 5600X, особливо в однопотокових та багатопотокових тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1541
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 11838

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 954.5 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 66.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 169 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 245 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 213.5 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 47.2 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 2173
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 9135

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 71.9 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 39.5 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 131M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 26.3M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 252.4 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 1324 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 3360
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 21888

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 4,41 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Множник 44x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 18 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 5600X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 5 5600X?

Ryzen 5 5600X краще підходить для ігор на ПК завдяки сумісності з відеокартами та платформою AM4. Apple M4 обмежений екосистемою Mac, але має вищу однопотокову продуктивність.

Чи варто купувати Apple M4 для роботи з відео?

Так, M4 чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій швидкості обробки фото (141.5 images/sec) та компіляції (118.3 Klines/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 досягає цього з меншим енергоспоживанням, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Apple M4 з AMD Ryzen 5 5600X напряму?

Так, але слід враховувати різні платформи: M4 працює тільки на Mac, а Ryzen 5600X — на ПК з AM4. Вибір залежить від вашої екосистеми.

Який процесор краще для компіляції коду?

Apple M4 значно швидший: 118.3 Klines/sec проти 66.2 Klines/sec у Ryzen 5 5600X, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.