Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо Apple M4 (10-Core) 2024 року та AMD Ryzen 7 3800X 2019 року. Обидва процесори належать до різних архітектур: M4 — це ARM-чип від Apple з акцентом на енергоефективність, а Ryzen 7 3800X — це x86-процесор для настільних ПК. Розглянемо їхні ключові відмінності в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також в ігрових і робочих сценаріях.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає AMD Ryzen 7 3800X в однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 3849 проти 1781) та енергоефективності (100 балів в обох, але M4 споживає значно менше). Однак Ryzen 7 3800X демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (13848 проти 12124). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і сучасні технології, обирайте M4. Для багатопотокових робочих станцій з бюджетом — Ryzen 7 3800X.

Основні відмінності

  • Apple M4 має вдвічі вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 3849 проти 1781 у Ryzen 7 3800X.
  • Ryzen 7 3800X виграє в багатопотоковому Cinebench R23 (13848 проти 12124), але M4 наздоганяє в Geekbench 6 багатоядерному (15100 проти 8592).
  • M4 значно швидший у реальних завданнях: стиснення файлів (1500 MB/s проти 702 MB/s) та обробка текстів (357 стор./с проти 151 стор./с).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M4 споживає близько 20 Вт, тоді як Ryzen 7 3800X — до 105 Вт.
  • Інтегрована графіка: M4 отримує 40 балів проти 31 у Ryzen, що робить його кращим для медіа та легких ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 13848

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 8592

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 23142

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,41 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 44x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 18 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 7 3800X?

Apple M4 має кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку, що дає перевагу в іграх, оптимізованих під ARM. Однак Ryzen 7 3800X може бути кращим у старих x86-іграх завдяки вищій багатопотоковості.

Чи варто купувати Apple M4 замість AMD Ryzen 7 3800X?

Так, якщо вам потрібна енергоефективність, сучасні технології та висока однопотокова продуктивність. Ryzen 7 3800X доцільний для бюджетних багатопотокових робочих станцій.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

У Cinebench R23 Ryzen 7 3800X випереджає M4 (13848 проти 12124), але в Geekbench 6 M4 значно швидший (15100 проти 8592). Результат залежить від оптимізації тесту.

Чи підходить Apple M4 для відеомонтажу?

Так, M4 демонструє високу швидкість у фотообробці (141,5 зображ./с) та PDF-рендерингу (396,3 Мпікс/с), що робить його чудовим вибором для відеомонтажу на macOS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 споживає близько 20 Вт, тоді як Ryzen 7 3800X — до 105 Вт, що робить M4 значно економнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.