Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 7 5700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M4 (10-Core) та AMD Ryzen 7 5700X — це рішення між ультрасучасною ARM-архітектурою та перевіреним часом x86-процесором. M4 вражає однопотоковою швидкістю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 7 5700X пропонує більше ядер для багатозадачності. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3849 проти 2166) та має кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для macOS-систем, де важлива швидка реакція та енергоефективність. AMD Ryzen 7 5700X, хоч і старіший, демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (14077 проти 12124) та Passmark, що робить його кращим вибором для рендерингу та важких обчислень на ПК. Обирайте M4 для Mac і легких завдань, Ryzen — для збірки на Windows з фокусом на багатопотоковість.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Apple M4 значно випереджає Ryzen 7 5700X у Geekbench 6 (3849 проти 2166) та Cinebench R23 (2102 проти 1510), що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 5700X має вищий результат у Cinebench R23 (14077 проти 12124) та Passmark (26658 проти 25080), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що важливо для ноутбуків та компактних систем.
  • Інтегрована графіка: M4 має потужніше вбудоване відеоядро (40 балів проти 37), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Сумісність та платформа: Apple M4 працює виключно в екосистемі Mac, тоді як Ryzen 7 5700X підходить для збірок на AM4 з підтримкою PCIe 4.0 та широким вибором материнських плат.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 14077

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 78.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 307.8 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 41.4 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 76.8 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 2166
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 10313

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 93.4 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 51.8 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 122M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 33.4M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 20.2 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 323.2 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 1351 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 21.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 3382
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 26658

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,41 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 44x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 18 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 51,2 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5700X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 7 5700X?

Для ігор на Windows краще обрати Ryzen 7 5700X, оскільки він має вищу багатоядерну продуктивність та сумісний з потужними відеокартами. Apple M4 підходить для ігор у macOS, але вибір ігор обмежений.

Чи можна порівнювати Apple M4 та AMD Ryzen 7 5700X за енергоспоживанням?

Так, обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 споживає менше енергії в реальних умовах завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Який процесор швидше в одноядерних завданнях?

Apple M4 (10-Core) значно швидший: Geekbench 6 одноядерний — 3849 проти 2166 у Ryzen 7 5700X. Це дає перевагу в програмах, які не оптимізовані під багатоядерність.

Для яких завдань краще підходить AMD Ryzen 7 5700X?

Ryzen 7 5700X кращий для рендерингу, відеомонтажу, компіляції коду та інших багатопотокових завдань завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (14077) та Passmark (26658).

Чи варто купувати Apple M4 у 2025 році?

Так, якщо ви в екосистемі Mac і потребуєте високої одноядерної продуктивності та енергоефективності. M4 чудово підходить для роботи з графікою, програмування та повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.