Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагаються дві абсолютно різні архітектури: Apple M4 (10-Core) — новітній ARM-чіп для Mac, і AMD Ryzen 7 5800X3D — легендарний ігровий CPU з 3D V-Cache. Якщо перший вражає енергоефективністю та однопотоковою швидкістю, то другий пропонує потужну багатопотокову продуктивність і спеціалізований кеш для ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) виграє в однопотокових задачах, енергоефективності та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для MacBook, творчих професіоналів і повсякденної роботи. AMD Ryzen 7 5800X3D, своєю чергою, демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, а також спеціалізований 3D V-Cache для ігор. Якщо вам потрібен мобільний, енергоефективний чіп із високою швидкістю в одному потоці — обирайте M4. Для ігрового ПК або робочих станцій, де важливі багатоядерні обчислення, краще підійде Ryzen 7 5800X3D.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 значно випереджає Ryzen 7 5800X3D за одноядерними тестами (Geekbench 6: 3849 проти 2113, Cinebench R23: 2102 проти 1453), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800X3D перемагає в багатоядерному Cinebench R23 (14804 проти 12124) та Passmark (28304 проти 25080), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 за цим параметром, але M4 є ARM-чіпом із нижчим TDP, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M4 має кращу інтегровану графіку (рейтинг 40 проти 38), що забезпечує вищу продуктивність у фотообробці (141.5 проти 81.4 зображень/с) та розмитті фону.
  • Спеціалізовані завдання: M4 швидший у текстовій обробці (357.1 проти 205.9 стор./с) та HTML5-браузері (335.8 проти 227.7 стор./с), тоді як Ryzen кращий у трасуванні променів (19.9 проти 17.8 Мпікс/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 14804

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 11198

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 28304

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,41 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 44x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 18 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 5800X3D створений для ігор завдяки 3D V-Cache, що зменшує затримки. Apple M4 також демонструє гідну графіку, але Ryzen має перевагу в багатоядерних ігрових сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Apple M4 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи варто вибирати Apple M4 для роботи з відео?

Так, M4 чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, але для складного рендерингу Ryzen 7 5800X3D може бути потужнішим.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M4 виграє в Clang compilation (118.3 проти 80.7 Klines/sec), що робить його швидшим для розробників, які працюють в екосистемі Apple.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, хоча вони належать до різних платформ (ARM vs x86), порівняння показує, що M4 кращий для однопотокових завдань, а Ryzen — для багатопотокових та ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.