Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів Apple M4 (10-Core) та AMD Ryzen 7 8840U представляють два різні підходи до обчислювальної потужності. M4, створений для екосистеми Apple, вражає однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 7 8840U пропонує збалансовані характеристики для ноутбуків на Windows. Порівняємо їхні бенчмарки, архітектуру та реальну швидкодію, щоб визначити лідера.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає AMD Ryzen 7 8840U за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3849 проти 2515) та швидкістю обробки даних (File compression: 1500 MB/s проти 1140 MB/s). Він також демонструє вищу ефективність у веб-браузингу та фотообробці. Однак Ryzen 7 8840U трохи сильніший у багатоядерному Cinebench R23 (12890 проти 12124) і трасуванні променів. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових завданнях — обирайте M4, для збалансованої багатопотокової роботи — Ryzen.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 набирає 3849 балів у Geekbench 6, що на 53% більше, ніж 2515 у Ryzen 7 8840U.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 8840U випереджає M4 у Cinebench R23 (12890 vs 12124), але M4 лідирує у Geekbench 6 (15100 vs 11624).
  • Швидкість архівування: M4 стискає файли зі швидкістю 1500 MB/s, тоді як Ryzen — 1140 MB/s (різниця 32%).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M4 досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M4 має невелику перевагу (40 vs 37 балів), але Ryzen краще справляється з трасуванням променів (18.7 vs 17.8 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 12890

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 11624

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 23821

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,41 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 44x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд 25 млрд
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1280 768
TMUs 80 48
ROPs 40 32
Обчислювальні блоки 160 12
TGP 18 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 7 8840U?

AMD Ryzen 7 8840U має трохи кращу інтегровану графіку для трасування променів, але Apple M4 показує вищу продуктивність у фотообробці та веб-сценаріях. Для ігор обидва процесори обмежені інтегрованою графікою, але Ryzen може бути кращим вибором через ширшу сумісність з Windows-іграми.

Чи варто вибирати Apple M4 замість Ryzen 7 8840U для роботи?

Так, якщо ваша робота потребує високої однопотокової продуктивності (компіляція, обробка фото, PDF). M4 значно швидший у Clang compilation (118.3 vs 87.1 Klines/sec) та HTML5 Browser (335.8 vs 247.3 pages/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Apple M4 досягає вищих результатів у бенчмарках при меншому енергоспоживанні завдяки 3-нм техпроцесу. Це робить його ідеальним для ультрабуків.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 8840U трохи випереджає M4 у багатоядерному Cinebench R23 (12890 vs 12124), що свідчить про кращу продуктивність у важких багатопотокових завданнях, таких як відеомонтаж або рендеринг.

Чи підходить Apple M4 для ноутбуків на Windows?

Ні, Apple M4 працює виключно в екосистемі Apple (MacBook, iPad). Якщо вам потрібен ноутбук на Windows, обирайте AMD Ryzen 7 8840U, який сумісний з більшістю моделей.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.