Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 7 9700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M4 (10-Core) та AMD Ryzen 7 9700X — два сучасні процесори, що представляють різні архітектури та платформи. M4 вийшов у травні 2024 року та орієнтований на екосистему Apple, тоді як Ryzen 7 9700X, анонсований у червні 2024-го, призначений для ПК на базі x86. Обидва чипи демонструють високу однопотокову продуктивність, але суттєво відрізняються за багатоядерною потужністю та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) виграє в однопотокових завданнях та енергоефективності, що робить його ідеальним для MacBook, де важливі автономність і швидкість у повсякденних сценаріях. Натомість AMD Ryzen 7 9700X суттєво перевершує M4 у багатоядерній продуктивності (наприклад, Cinebench R23 багатоядерний: 19538 проти 12124), що краще підходить для рендерингу, компіляції та професійних робочих навантажень. Якщо вам потрібен потужний ПК для творчих завдань — обирайте Ryzen 7 9700X. Для мобільної ефективності та екосистеми Apple — M4.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 9700X значно потужніший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 19538 проти 12124, Geekbench 6 багатоядерний: 17511 проти 15100).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 випереджає Ryzen у Geekbench 6 одноядерному (3849 проти 3331), але трохи поступається в Cinebench R23 (2102 проти 2162) та Passmark (4471 проти 4650).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), що свідчить про оптимізацію, але M4 традиційно ефективніший у мобільних пристроях Apple.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 9700X має вищий рейтинг вбудованої графіки (51 проти 40), що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen краще справляється з компіляцією (140.9 Klines/sec проти 118.3) та рейтрейсингом (30.6 Mpixels/sec проти 17.8), тоді як M4 швидше обробляє текст (357.1 pages/sec проти 351.5) та фото (141.5 images/sec проти 127.3).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 2162
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 19538

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 1650 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 140.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 323.7 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 501 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 351.5 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 88.2 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 127.3 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 3331
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 17511

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 120.9 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 79 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 193M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 22 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 438.9 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 2293 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 35.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 4650
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 37343

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,41 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 44x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 18 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR5-5600
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 9700X
Версія PCI Express Немає даних 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 7 9700X?

AMD Ryzen 7 9700X краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Однак для ігор на Mac з M4 потрібна оптимізація під ARM, тому Ryzen має перевагу на ПК.

Чи варто вибирати Apple M4 для професійної роботи?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple (MacBook, Mac mini) і потребуєте високої однопотокової продуктивності та енергоефективності. Для важких багатоядерних завдань, як-от рендеринг, краще обрати Ryzen 7 9700X.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Apple M4 традиційно ефективніший у мобільних пристроях завдяки архітектурі ARM, що забезпечує довшу автономність.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Apple M4 підтримує технології екосистеми Apple (Metal, Neural Engine), тоді як AMD Ryzen 7 9700X сумісний з PCIe 5.0, DDR5 та має вбудовану графіку RDNA 2. Вибір залежить від платформи.

Який процесор краще для компіляції коду?

AMD Ryzen 7 9700X швидше компілює код (140.9 Klines/sec проти 118.3 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами на ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.