Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставимо два потужні процесори: Apple M4 (10-Core), випущений у 2024 році, та AMD Ryzen 9 5950X, який дебютував у 2020 році. Незважаючи на різницю в архітектурі та призначенні, обидва чипи пропонують високу продуктивність, але з різними акцентами. M4 вражає однопотоковою швидкістю та енергоефективністю, тоді як 5950X лідирує в багатопотокових завданнях. Розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3849 проти 2276) та енергоефективності, що робить його ідеальним для щоденних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами. AMD Ryzen 9 5950X, навпаки, значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 26017 проти 12124), тому краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та компіляції. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у професійних завданнях — обирайте 5950X. Для енергоефективної системи з високою однопотоковою швидкістю — M4.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 значно випереджає Ryzen 9 5950X у тестах Geekbench 6 (3849 проти 2276) та Cinebench R23 (2102 проти 1614), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5950X майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (26017 проти 12124) та Passmark багатоядерному (45602 проти 25080), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 досягає цього завдяки новішій архітектурі, споживаючи менше енергії при високій однопотоковій продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5950X має вищий бал за інтегровану графіку (57 проти 40), що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Apple M4 (2024) призначений для екосистеми Apple, тоді як AMD Ryzen 9 5950X (2020) сумісний із платформою AM4, що дозволяє модернізувати існуючі системи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 26017

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 12728

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 45602

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 4,41 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 10 32
Множник 44x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1280 Немає даних
TMUs 80 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 160 Немає даних
TGP 18 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen 9 5950X?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Apple M4 має перевагу завдяки вищим одноядерним балам. Однак Ryzen 9 5950X може бути кращим у іграх, які оптимізовані під багато ядер.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5950X для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5950X чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності, але Apple M4 зазвичай споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Apple M4 та AMD Ryzen 9 5950X безпосередньо?

Так, але варто враховувати різні платформи: M4 працює лише на пристроях Apple, а Ryzen 9 5950X — на ПК з материнською платою AM4. Вибір залежить від вашої екосистеми.

Який процесор кращий для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 5950X показує вищу швидкість компіляції (147.1 Klines/sec проти 118.3 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.