Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (10-Core) vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 (10-Core) та AMD Ryzen Z1 Extreme — це двобій архітектур, де зустрічаються новітній чип Apple для ноутбуків і гібридний процесор AMD для портативних консолей. Обидві моделі вийшли у 2024 році, але мають різне призначення: M4 створений для максимальної енергоефективності та однопотокової швидкості, тоді як Z1 Extreme орієнтований на ігри та багатопотокові завдання. Розглянемо ключові відмінності за тестами та сценаріями використання.

Короткий висновок. Загалом Apple M4 (10-Core) випереджає AMD Ryzen Z1 Extreme за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3849 проти 2524) та швидкістю обробки файлів (1500 MB/s проти 1120 MB/s). Однак у багатопотокових завданнях, таких як Cinebench R23 багатоядерний, Z1 Extreme демонструє вищий результат (13955 проти 12124). Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і робота з браузером або фото — обирайте M4. Для ігор та ресурсомістких обчислень краще підійде Ryzen Z1 Extreme.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 набирає 3849 балів у Geekbench 6, що на 52% більше, ніж 2524 у Ryzen Z1 Extreme.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen Z1 Extreme перемагає в Cinebench R23 багатоядерному (13955 проти 12124), але поступається в Geekbench 6 (11223 проти 15100).
  • Інтегрована графіка: M4 має вищий рейтинг (40 проти 38), проте Ryzen Z1 Extreme краще справляється з трасуванням променів (20.6 Mpixels/s проти 17.8).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M4 споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM.
  • Обробка даних: M4 швидше стискає файли (1500 MB/s) та обробляє текст (357.1 pages/s), тоді як Z1 Extreme лідирує в рендерингу PDF (346.1 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2102 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 12124 13955

GeekBench v6

File compression 1500 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 118.3 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 335.8 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 396.3 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 357.1 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 72.2 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 141.5 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3849 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 15100 11223

PassMark

Integer math 72.1 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 251M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 35.4M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 274.9 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 2648 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 13.8B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4471 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 25080 25097

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 7 травня 2024 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Apple M4 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 4,41 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,59 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 44x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 28 млрд 25 млрд
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 22 Вт 9-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M4 GPU (10-core) Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1280 768
TMUs 80 48
ROPs 40 32
Обчислювальні блоки 160 12
TGP 18 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,6 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-7500 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 120 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express Немає даних 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M4 чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

AMD Ryzen Z1 Extreme краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращому трасуванню променів (20.6 Mpixels/s).

Чи варто вибирати Apple M4 для роботи з відео?

Так, M4 демонструє високу швидкість обробки фото (141.5 images/s) та фону (72.2 images/s), що робить його хорошим вибором для творчих завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Apple M4 на архітектурі ARM традиційно споживає менше енергії в реальних сценаріях.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M4 швидше компілює код (118.3 Klines/s проти 90.7 Klines/s), що робить його кращим вибором для розробників.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Офіційна ціна обох моделей не вказана, але M4 зазвичай встановлюється в MacBook, а Z1 Extreme — у портативні консолі, тому вартість залежить від пристрою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.