Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Celeron N4500 vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Celeron N4500 та Apple M2 — це два процесори з різних світів. Перший створений для бюджетних ноутбуків і базових завдань, другий — флагманський ARM-чіп для MacBook Air та Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності, чи виправдана різниця в ціні та який процесор підійде для ваших потреб.

Короткий висновок. Apple M2 значно перевершує Intel Celeron N4500 за всіма показниками продуктивності: у Geekbench 6 багатоядерний результат M2 у 12,6 раза вищий, а в Cinebench R23 — у 12,2 раза. M2 також має набагато потужнішу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки даних. Однак Celeron N4500 споживає менше енергії та коштує значно дешевше, що робить його прийнятним вибором для простих офісних завдань і вебсерфінгу.

Основні відмінності

  • Apple M2 має в 5,4 раза вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2589 проти 480) та в 12,6 раза вищий багатоядерний (10122 проти 801).
  • У Cinebench R23 M2 набирає 1581 бал в одноядерному тесті проти 452 у Celeron N4500, а в багатоядерному — 8667 проти 709.
  • Швидкість стиснення файлів у M2 становить 1130 MB/s, тоді як Celeron N4500 — лише 94,3 MB/s, що в 12 разів повільніше.
  • Інтегрована графіка Apple M2 забезпечує 42,1 зображення/с у розмитті фону проти 2,49 у Celeron, що робить M2 придатним для легкого редагування відео.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється в 100 балів, але M2 досягає цього за значно вищої продуктивності завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 452 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 709 8667

GeekBench v6

File compression 94.3 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 7.93 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 31.7 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 36.8 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 85.1 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 2.49 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 4.54 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 1.13 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 480 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 801 10122

PassMark

Integer math 6 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 3.8 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 9M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 3.5M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 1.4 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 25.5 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 173 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 0.7B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1376 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 1969 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 січня 2021 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Jasper Lake Apple M2
Номер моделі N4500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 2 4
Частота 1.1 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 2 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 11x Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 18 Вт
Сокет BGA-1338 Apple M-Socket
Критична температура 105°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 750 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 128 1024
TMUs 8 64
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 128
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,19 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Celeron N4500 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Celeron N4500 чи Apple M2?

Apple M2 значно потужніший завдяки інтегрованій графіці, яка забезпечує до 42,1 зображення/с у тестах. Celeron N4500 підходить лише для найпростіших ігор.

Чи можна використовувати Intel Celeron N4500 для відеомонтажу?

Ні, Celeron N4500 занадто слабкий для відеомонтажу. Apple M2 справляється з легким редагуванням завдяки високій швидкості обробки зображень (107 зображень/с).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M2 досягає цього за значно вищої продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Celeron N4500 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний пристрій для вебсерфінгу, текстових документів та перегляду відео. Для більш вимогливих завдань краще обрати Apple M2.

Яка різниця в ціні між Intel Celeron N4500 та Apple M2?

Точна ціна не вказана, але пристрої з Celeron N4500 зазвичай коштують у 2-3 рази дешевше за MacBook з M2, що робить їх доступнішими для базових потреб.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.