Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Celeron N5100 vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Celeron N5100 та AMD Ryzen 5 2600X — це процесори з різних цінових ніш і поколінь. Celeron N5100 (2021 рік) створений для бюджетних ноутбуків і міні-ПК, акцентуючи на енергоефективності. Ryzen 5 2600X (2018 рік) — потужний настільний CPU для ігор та продуктивних завдань. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 2600X значно перевершує Intel Celeron N5100 у багатопотоковій та однопотоковій продуктивності, що підтверджується тестами Cinebench (7523 проти 1796 балів) та Geekbench (5577 проти 1151). Він краще підходить для ігор, рендерингу та компіляції. Однак Celeron N5100 виграє в енергоефективності та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для офісних завдань і медіацентрів.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 2600X набирає 7523 бали в Cinebench R23, що в 4,2 рази більше, ніж 1796 балів у Celeron N5100.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 5 2600X має 1094 бали в Cinebench R23 проти 690 у Celeron N5100, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100 за цим параметром, але Celeron N5100 споживає значно менше енергії завдяки архітектурі Jasper Lake.
  • Інтегрована графіка: Celeron N5100 має кращу інтегровану графіку (11 балів проти 21), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Дата виходу: Celeron N5100 вийшов у січні 2021 року, а Ryzen 5 2600X — у квітні 2018 року, що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 690 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 1796 7523

GeekBench v6

File compression 152.3 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 10.9 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 42.9 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 54.4 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 91.6 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 3.28 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 6.23 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 1.86 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 485 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 1151 5577

PassMark

Integer math 11.9 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 7.2 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 12M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 5.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 2.5 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 41.9 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 246 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 1.2B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1391 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 3316 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 січня 2021 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Немає даних
Номер моделі N5100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 1.1 ГГц 3.6 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11x 36x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 95 Вт
Сокет BGA-1338 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) Немає даних
Boost частота GPU 800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 12 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 6-10 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
- DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Celeron N5100 Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Celeron N5100 чи AMD Ryzen 5 2600X?

AMD Ryzen 5 2600X значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 1272 проти 485) та більшій кількості ядер. Celeron N5100 підходить лише для дуже легких ігор.

Чи підходить Intel Celeron N5100 для офісних завдань?

Так, Celeron N5100 добре справляється з текстовими процесорами, браузером та переглядом відео завдяки енергоефективності та інтегрованій графіці. Для складних завдань краще обрати Ryzen 5 2600X.

У чому перевага AMD Ryzen 5 2600X перед Intel Celeron N5100?

Ryzen 5 2600X має значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench 7523 проти 1796), що робить його кращим для рендерингу, компіляції та багатозадачності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності, але Intel Celeron N5100 споживає менше енергії завдяки архітектурі для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 5 2600X потребує потужнішого охолодження.

Чи можна використовувати Intel Celeron N5100 для відеомонтажу?

Celeron N5100 не підходить для відеомонтажу через низьку багатопотокову продуктивність. Ryzen 5 2600X впорається з легким монтажем, але для професійної роботи потрібен потужніший CPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.