Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Celeron N5100 vs AMD Ryzen 7 5800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Celeron N5100 та AMD Ryzen 7 5800U — два процесори, що представляють різні сегменти ринку. Перший орієнтований на бюджетні ноутбуки та базові завдання, тоді як другий — на потужні ультрабуки з високою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800U значно перевершує Intel Celeron N5100 у всіх аспектах продуктивності: багатопотокові завдання, графіка, рендеринг та компіляція. Якщо вам потрібен процесор для роботи з важкими програмами, монтажу відео чи ігор, Ryzen 7 5800U — очевидний вибір. Celeron N5100 підійде лише для простих офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео, де важлива низька ціна та енергоефективність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800U у Cinebench R23 набирає 8154 балів проти 1796 у Celeron N5100, що в 4,5 рази більше.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800U має результат Geekbench 6 1899 балів, тоді як Celeron N5100 — лише 485 балів.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5800U показує в 3 рази кращу продуктивність у тестах графіки (28% проти 11% за оцінкою).
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 7 5800U стискає файли зі швидкістю 707 MB/s, а Celeron N5100 — лише 152.3 MB/s.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що робить їх придатними для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 690 1425
Cinebench R23 (багатоядерний) 1796 8154

GeekBench v6

File compression 152.3 MB/sec 707 MB/sec
Clang compilation 10.9 Klines/sec 50.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 42.9 pages/sec 136.9 pages/sec
PDF Renderer 54.4 Mpixels/sec 220.8 Mpixels/sec
Text processing 91.6 pages/sec 191.1 pages/sec
Background blur 3.28 images/sec 32 images/sec
Photo processing 6.23 images/sec 57.1 images/sec
Ray tracing 1.86 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 485 1899
Geekbench 6 (багатоядерний) 1151 7496

PassMark

Integer math 11.9 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 7.2 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 12M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 5.8M Strings/sec 23.5M Strings/sec
Data encryption 2.5 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 41.9 MBytes/sec 224.9 MBytes/sec
Physics 246 Frames/sec 773 Frames/sec
Extended instructions 1.2B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1391 3028
Passmark CPU (багатоядерний) 3316 18394

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 січня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі N5100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 1.1 ГГц 1,9 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11x 19x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1338 FP6
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) Radeon RX Vega 8
Boost частота GPU 800 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 12 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 6-10 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 2,05 терафлопс
Частота GPU Немає даних 300 МГц

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Celeron N5100 Сайт AMD Ryzen 7 5800U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

AMD Ryzen 7 5800U значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці, що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях.

Чи підійде Intel Celeron N5100 для роботи з відео?

Ні, Celeron N5100 має низьку продуктивність у рендерингу (1.86 Mpixels/s) та фотообробці, тому для монтажу відео краще обрати Ryzen 7 5800U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для тривалої роботи від батареї.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 7 5800U?

Так, якщо ви працюєте з важкими програмами, компілюєте код або граєте в ігри. Для простих завдань Celeron N5100 буде достатньо.

Який процесор краще для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 5800U завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (17 балів проти 3) значно краще справляється з одночасним запуском кількох додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.