Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Celeron N5100 vs Intel Processor N200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Celeron N5100 та Intel Processor N200 — це два енергоефективні процесори для бюджетних ноутбуків, неттопів та компактних ПК. Незважаючи на те, що обидві моделі належать до лінійки Intel і мають однакову кількість ядер, між ними є суттєва різниця в продуктивності, особливо в одно- та багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми детально розглянемо бенчмарки, графіку та енергоспоживання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Processor N200 значно випереджає Celeron N5100 за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести (Geekbench 6, Cinebench R23) демонструють приріст до 86%, а багатопотокові — до 138%. Він також пропонує кращу інтегровану графіку та швидкість обробки зображень. Якщо ваш бюджет дозволяє невелику доплату, N200 стане набагато вигіднішим вибором для повсякденних завдань, веб-серфінгу та легкого мультимедіа. Celeron N5100 залишається актуальним хіба що для найдешевших пристроїв з мінімальними вимогами.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Processor N200 має на 41% вищий показник за даними оцінки, що робить його помітно швидшим у повсякденних сценаріях.
  • Багатопотокова продуктивність: N200 удвічі потужніший за Celeron N5100 (6 балів проти 3), що підтверджується тестами Cinebench R23 (3010 проти 1796).
  • Інтегрована графіка: N200 також перевершує N5100 (15 балів проти 11), що забезпечує кращу плавність відео та швидкість фотообробки (25.9 проти 6.23 зображень/с).
  • Бенчмарки Geekbench 6: N200 набирає 903 бали в одноядерному тесті проти 485 у N5100, а в багатоядерному — 2747 проти 1151, що свідчить про значний приріст.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, тому вони однаково економні в плані споживання енергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 690 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 1796 3010

GeekBench v6

File compression 152.3 MB/sec 321.5 MB/sec
Clang compilation 10.9 Klines/sec 13.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 42.9 pages/sec 72.5 pages/sec
PDF Renderer 54.4 Mpixels/sec 82.8 Mpixels/sec
Text processing 91.6 pages/sec 98.7 pages/sec
Background blur 3.28 images/sec 12.5 images/sec
Photo processing 6.23 images/sec 25.9 images/sec
Ray tracing 1.86 Mpixels/sec 3.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 485 903
Geekbench 6 (багатоядерний) 1151 2747

PassMark

Integer math 11.9 GOps/sec 17.5 GOps/sec
Floating point math 7.2 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 12M Primes/sec 21M Primes/sec
Random string sorting 5.8M Strings/sec 6.8M Strings/sec
Data encryption 2.5 GBytes/sec 3.8 GBytes/sec
Data compression 41.9 MBytes/sec 52.8 MBytes/sec
Physics 246 Frames/sec 383 Frames/sec
Extended instructions 1.2B Matrices/sec 2.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1391 1904
Passmark CPU (багатоядерний) 3316 5126

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 11 січня 2021 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Alder Lake
Номер моделі N5100 N200
Інтегрована графіка UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) UHD Graphics (32 EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11x 37x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.7 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 6 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1338 BGA-1264
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU) Intel UHD Graphics (32 EU)
Boost частота GPU 800 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 12 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 24 32
TGP 6-10 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 0,31 терафлопс 0,38 терафлопс
Частота GPU Немає даних 300 МГц

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 16 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Celeron N5100 Сайт Intel Processor N200
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для офісних завдань: Intel Celeron N5100 чи Intel Processor N200?

Intel Processor N200 значно кращий для офісних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Він швидше відкриває документи, працює з браузером і виконує текстову обробку (98.7 стор./с проти 91.6).

Чи варто переплачувати за Intel Processor N200 замість Celeron N5100?

Так, якщо ви плануєте використовувати пристрій для веб-серфінгу, перегляду відео або роботи з графікою. N200 пропонує до 2 разів вищу багатопотокову продуктивність і кращу графіку, що виправдовує різницю в ціні.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Processor N200 має вищий бал за інтегровану графіку (15 проти 11). Це означає плавніше відтворення відео, швидшу обробку фото (25.9 зображ./с проти 6.23) та кращу продуктивність у легких іграх.

Чи підходять ці процесори для ігор?

Обидва процесори призначені для базових завдань і не підходять для сучасних ігор. Однак Intel Processor N200 завдяки кращій графіці зможе впоратися зі старими або нетребувальними іграми на низьких налаштуваннях.

Який процесор енергоефективніший: Celeron N5100 чи N200?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії. Ви можете розраховувати на тривалу автономність у бюджетних ноутбуках з будь-яким з них.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.