Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Celeron N5095 vs AMD Ryzen 5 3400G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

На ринку процесорів Intel Celeron N5095 та AMD Ryzen 5 3400G представляють два різні підходи: енергоефективна мобільність проти потужності для настільних ПК. N5095 (2021 рік) орієнтований на бюджетні ноутбуки та міні-ПК, тоді як Ryzen 5 3400G (2019 рік) — це APU з інтегрованою графікою для збірок без дискретної відеокарти. Розглянемо ключові відмінності в тестах і сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 3400G значно випереджає Intel Celeron N5095 за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 2.2 рази (4810 vs 2176), а одноядерний — на 73% (1068 vs 615). Ryzen також кращий в обробці графіки (Background blur 17.6 vs 4.88 images/sec) та компіляції коду. Однак N5095 виграє в енергоефективності (TDP 15W проти 65W) та свіжіший на ринку. Якщо вам потрібен процесор для офісних завдань і мультимедіа з низьким енергоспоживанням — обирайте Celeron N5095. Для ігор, роботи з графікою та важких обчислень — Ryzen 5 3400G.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 3400G має в 2.2 рази вищий багатоядерний бал у Cinebench R23 (4810 проти 2176) та в 2.8 рази кращий Passmark багатоядерний (9253 проти 4080).
  • Графіка: Ryzen 5 3400G обробляє фон у 3.6 рази швидше (17.6 проти 4.88 images/sec) і фото — у 4.8 рази (38.8 проти 8.05 images/sec), що робить його кращим для візуальних завдань.
  • Енергоефективність: Celeron N5095 споживає лише 15W TDP проти 65W у Ryzen, що дозволяє використовувати його в пасивних системах і компактних пристроях.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 5 3400G випереджає N5095 у Geekbench 6 одноядерному (1196 проти 501) та Cinebench R23 одноядерному (1068 проти 615) — на 85-73%.
  • Обчислювальні завдання: Ryzen 5 3400G компілює код у 1.96 рази швидше (27.8 проти 14.2 Klines/sec) і стискає файли зі швидкістю 345.4 MB/sec проти 161.4 MB/sec.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 615 1068
Cinebench R23 (багатоядерний) 2176 4810

GeekBench v6

File compression 161.4 MB/sec 345.4 MB/sec
Clang compilation 14.2 Klines/sec 27.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 48.7 pages/sec 93.2 pages/sec
PDF Renderer 62.7 Mpixels/sec 131.8 Mpixels/sec
Text processing 97.4 pages/sec 108.6 pages/sec
Background blur 4.88 images/sec 17.6 images/sec
Photo processing 8.05 images/sec 38.8 images/sec
Ray tracing 2.37 Mpixels/sec 6.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 501 1196
Geekbench 6 (багатоядерний) 1413 3926

PassMark

Integer math 12.9 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 8.2 GOps/sec 16.1 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 7.7M Strings/sec 15.2M Strings/sec
Data encryption 3.2 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 54.6 MBytes/sec 131.7 MBytes/sec
Physics 289 Frames/sec 494 Frames/sec
Extended instructions 1.5B Matrices/sec 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1503 2331
Passmark CPU (багатоядерний) 4080 9253

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 січня 2021 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі N5095 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU) Radeon RX Vega 11

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.0 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 37x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 45-65 Вт
Сокет BGA-1338 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU) Radeon RX Vega 11
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 750 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 128 704
TMUs 8 44
ROPs 4 16
Обчислювальні блоки 16 11
TGP 6-15 Вт 25 Вт
IGPU FLOPS 0,19 терафлопс 1,83 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
- DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Celeron N5095 Сайт AMD Ryzen 5 3400G
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Celeron N5095 чи AMD Ryzen 5 3400G?

AMD Ryzen 5 3400G значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon Vega 11. Він забезпечує прийнятну продуктивність у легких іграх (наприклад, CS:GO, Dota 2), тоді як Celeron N5095 підходить лише для найпростіших проектів.

Чи підійде Intel Celeron N5095 для офісних завдань?

Так, для роботи з документами, браузером та відео в 1080p N5095 цілком достатньо. Його енергоефективність робить його ідеальним для бюджетних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Celeron N5095 споживає лише 15W TDP, що робить його набагато енергоефективнішим за AMD Ryzen 5 3400G (65W TDP). Це дозволяє використовувати N5095 у компактних системах без активного охолодження.

Чи можна встановити AMD Ryzen 5 3400G у сучасну материнську плату?

Ryzen 5 3400G сумісний із сокетом AM4 і працює на материнських платах із чіпсетами B450, B550, X470, X570. Однак для нових плат може знадобитися оновлення BIOS.

Який процесор краще для відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 3400G значно продуктивніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний 4810 проти 2176), тому він краще підходить для відеомонтажу, рендерингу та роботи з графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.