Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Celeron N5095 vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Celeron N5095 та Intel Processor N100 — це два енергоефективні процесори від Intel, призначені для бюджетних ноутбуків, міні-ПК та вбудованих систем. N5095 вийшов у 2021 році, тоді як N100 є новішою моделлю 2023 року. Обидва чіпи мають 4 ядра, але архітектура та частоти відрізняються, що впливає на продуктивність у різних сценаріях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Processor N100 випереджає Celeron N5095 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 70% (Geekbench 6), багатопотокова — на 84%, а інтегрована графіка також потужніша. N100 демонструє кращі результати в Cinebench R23 (930 vs 615 одноядерний, 2949 vs 2176 багатоядерний) та Passmark. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але N100 забезпечує значно вищу швидкість у повсякденних завданнях, таких як обробка фото, стиснення файлів та рендеринг. Якщо ви обираєте між ними для сучасного бюджетного ПК, N100 є очевидним вибором.

Основні відмінності

  • Intel Processor N100 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 1216 проти 501 у N5095, що дає приріст майже в 2.5 рази.
  • У багатопотокових тестах N100 також лідирує: Cinebench R23 багатоядерний — 2949 проти 2176, що на 35% швидше.
  • Інтегрована графіка N100 потужніша: обробка фону (Background blur) — 11.6 images/sec проти 4.88, фото — 22.6 проти 8.05 images/sec.
  • N100 вийшов у 2023 році, тоді як N5095 — у 2021, тому новіша архітектура забезпечує кращу енергоефективність при вищій продуктивності.
  • У тесті стиснення файлів N100 показує 227.3 MB/sec проти 161.4 MB/sec у N5095, що на 41% швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 615 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 2176 2949

GeekBench v6

File compression 161.4 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 14.2 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 48.7 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 62.7 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 97.4 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 4.88 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 8.05 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 2.37 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 501 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 1413 2595

PassMark

Integer math 12.9 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 8.2 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 7.7M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 3.2 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 54.6 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 289 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 1.5B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1503 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 4080 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 січня 2021 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Jasper Lake Alder Lake
Номер моделі N5095 N100
Інтегрована графіка UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU) UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 34x
Кеш 2-го рівня 384 КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1338 BGA-1264
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU) Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 750 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 128 192
TMUs 8 12
ROPs 4 6
Обчислювальні блоки 16 24
TGP 6-15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,19 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 16 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Celeron N5095 Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Celeron N5095 чи Intel Processor N100?

Intel Processor N100 краще завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищу частоту кадрів у простих іграх, але обидва не призначені для сучасних AAA-ігор.

Чи варто купувати Intel Celeron N5095 у 2024 році?

N5095 все ще може бути варіантом для дуже бюджетних завдань (офіс, веб-серфінг), але N100 пропонує значно кращу продуктивність за подібну ціну, тому рекомендуємо обирати N100.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але N100 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним.

Чи підходить Intel Processor N100 для роботи з відео?

Так, N100 краще справляється з рендерингом PDF (86.6 проти 62.7 Mpixels/sec) та трасуванням променів (3.1 проти 2.37 Mpixels/sec), що робить його прийнятним для легкого відеомонтажу.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Intel Processor N100 значно перевершує N5095: у Geekbench 6 багатоядерний — 2595 проти 1413, а в Passmark — 5504 проти 4080. Це робить його кращим для багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.