Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs AMD Ryzen 5 2400G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та AMD Ryzen 5 2400G — це процесори різних поколінь і призначення. Core 3 100U вийшов у 2024 році та орієнтований на сучасні ультрабуки з високою енергоефективністю, тоді як Ryzen 5 2400G дебютував у 2018 році як гібридний APU для настільних ПК. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, інтегрованою графікою та енергоспоживанням.

Короткий висновок. Intel Core 3 100U значно випереджає AMD Ryzen 5 2400G за однопотоковою продуктивністю (на ~80% вище в Geekbench 6) та має кращі результати в більшості бенчмарків: Cinebench R23 (одноядерний 1750 vs 1021), Passmark одноядерний (3818 vs 2147). Він також енергоефективніший (обидва мають 100 балів за цим параметром, але Core 3 100U — це 15W TDP проти 65W у Ryzen 5 2400G). Однак Ryzen 5 2400G може бути цікавим для бюджетних збірок завдяки інтегрованій графіці Vega, хоча загальна продуктивність поступається новішому Intel.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core 3 100U має значно вищі показники в Geekbench 6 (1942 vs 973) та Cinebench R23 (1750 vs 1021), що дає перевагу в повсякденних завданнях та іграх, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: Core 3 100U також попереду: Cinebench R23 багатоядерний 6502 vs 4800, Geekbench 6 багатоядерний 5742 vs 3554. Це означає швидшу роботу в багатозадачному режимі та ресурсомістких програмах.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Core 3 100U споживає всього 15W, тоді як Ryzen 5 2400G — 65W. Це робить Intel ідеальним для ноутбуків, а AMD — для настільних ПК з окремим живленням.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 2400G оснащений графікою Radeon Vega 11, яка в бенчмарках поступається Intel (17 балів проти 30), але в реальних іграх може бути конкурентною для свого часу. Core 3 100U має новішу графіку Intel UHD, яка краще справляється з сучасними завданнями.
  • Дата виходу та техпроцес: Core 3 100U (2024) виконаний за техпроцесом Intel 7, тоді як Ryzen 5 2400G (2018) — за 14 нм. Новіший техпроцес забезпечує кращу енергоефективність та вищі частоти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1021
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 4800

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 330.9 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 22.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 88.5 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 117.2 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 91.4 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 15.7 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 35.8 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 6.26 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 973
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 3554

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 29.6 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 14.3M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 8.1 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 123.5 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 475 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 4.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 2147
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 8727

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen (Raven Ridge)
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Radeon RX Vega 11

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Radeon RX Vega 11
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 512 704
TMUs 32 44
ROPs 16 16
Обчислювальні блоки 64 11
TGP 45 Вт 25 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 1,76 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт AMD Ryzen 5 2400G
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core 3 100U має вищу однопотокову продуктивність та новішу графіку, що дає перевагу в сучасних іграх. Ryzen 5 2400G з Vega 11 може бути кращим для старих ігор, але загалом Intel виграє.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2400G у 2024 році?

Ryzen 5 2400G застарів: він значно поступається Core 3 100U за продуктивністю та енергоефективністю. Його варто розглядати лише для бюджетних настільних збірок, де критична низька ціна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Intel Core 3 100U споживає всього 15W, що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 5 2400G потребує 65W, тому він менш ефективний.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Intel Core 3 100U швидше обробляє зображення (40.5 images/sec vs 35.8) та PDF (201.6 Mpixels/sec vs 117.2). Він краще підходить для сучасних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності.

Чи можна використовувати ці процесори для офісних завдань?

Так, обидва впораються з офісними програмами. Intel Core 3 100U буде швидшим у веб-серфінгу (156.5 pages/sec vs 88.5) та текстових завданнях, але Ryzen 5 2400G також достатньо продуктивний для базової роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.