Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та AMD Ryzen 5 7640U – два сучасних мобільних процесори для тонких ноутбуків. Обидві моделі вийшли у 2023-2024 роках, мають високу енергоефективність та інтегровану графіку. Однак між ними є суттєві відмінності в багатопотоковій продуктивності, швидкості роботи з файлами та синтетичних тестах. Розберімося, який чип краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U випереджає Intel Core 3 100U за більшістю показників: багатоядерна продуктивність майже вдвічі вища (Cinebench R23: 11012 проти 6502), Geekbench 6 багатоядерний – 10420 проти 5742, а швидкість стиснення файлів – 1190 MB/s проти 556 MB/s. Водночас Intel демонструє кращий одноядерний результат у Cinebench R23 (1750 проти 1635) і трохи вищий Passmark одноядерний. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність, рендеринг або компіляція – обирайте AMD. Для легких офісних завдань і вищої одноядерної швидкості в окремих сценаріях підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 7640U майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (11012 vs 6502) та Geekbench 6 (10420 vs 5742).
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core 3 100U виграє в Cinebench R23 (1750 vs 1635), але поступається в Geekbench 6 (1942 vs 2338).
  • Робота з файлами: AMD стискає дані зі швидкістю 1190 MB/s проти 556 MB/s у Intel – різниця більш ніж удвічі.
  • Компіляція коду: Clang compilation на AMD – 72.3 Klines/sec, на Intel – 42.9 Klines/sec, що на 68% швидше.
  • Графічні завдання: AMD лідирує у фотообробці (94.5 vs 40.5 images/sec) і трасуванні променів (15.4 vs 6.65 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 11012

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 10420

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 16
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 96 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор – Intel Core 3 100U чи AMD Ryzen 5 7640U?

AMD Ryzen 5 7640U має потужнішу інтегровану графіку (34 vs 30 балів) і вищу швидкість обробки зображень, тому він краще підходить для казуальних ігор та графічних завдань.

Чи варто вибирати Intel Core 3 100U через вищу одноядерну продуктивність?

Так, якщо ваші програми чутливі до одного ядра (наприклад, старі ігри або прості офісні додатки). Однак у більшості сучасних сценаріїв AMD виграє завдяки багатоядерності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії в легких навантаженнях.

Для яких завдань краще підійде Intel Core 3 100U?

Intel Core 3 100U оптимальний для веб-серфінгу, роботи з текстом, перегляду відео та інших легких завдань, де не потрібна висока багатопотокова потужність.

Який процесор вигідніше купувати в 2024 році?

AMD Ryzen 5 7640U пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності завдяки значно вищій багатоядерній швидкості, що робить його універсальнішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.